$
בורסת ת"א

לפני ההנפקה בבורסה: קרן הריט מניבים רכשה מבנה לוגיסטי תמורת 82 מיליון שקל

הנכס ממוקם באזור התעשייה הרטוב והוא צפוי להניב בעשר השנים הקרובות כ-5.6 מיליון שקל בשנה בממוצע - תשואה שנתית של 6.8%

אורן פרוינד 14:5424.01.17

קרן הריט מניבים, שמנוהלת על ידי מנכ"לית גב ים לשעבר שרון שוופי והסגן שלה דאז עופר אברם, רכשה היום (ג') נכס שלישי מאז היווסדה. מניבים רכשה מבנה לוגיסטי באזור התעשייה הרטוב הסמוך לבית שמש תמורת 82 מיליון שקל. הנכס צפוי להניב בעשר השנים הקרובות כ-5.6 מיליון שקל בשנה בממוצע המגלם תשואה שנתית של 6.8%.

 

מדובר בעסקה שלישית שמבצעת קרן מניבים מאז שגייסה בנובמבר 2015 כ-267 מיליון שקל. לפני כן היא ביצעה עסקה אחת בראש העין כשרכשה מבנה לוגיסטיקה ומשרדים תמורת 77 מיליון שקל ורכשה בניין משרדים בירושלים תמורת 95 מיליון שקל. למעט העסקה בראש העין שמומנה באמצעות הלוואה בנקאית 35 מיליון שקל, שתי העסקאות של מניבים בוצעו ללא הלוואות באמצעות הון עצמי בלבד.

 

במניבים הסבירו כי הם אינם מתכוונים לממן בשלב מאוחר יותר את המבנים שנרכשו. בדרך כלל, שחברה רוכשת נכס מניב באמצעות הון עצמי בלבד היא נוטלת בשלב מאוחר יותר הלוואה בנקאית כנגד שעבוד על הנכס, ובכך מחזירה חלק מהתזרים. אלא שמכיוון שמניבים צפויה לצאת להנפקה ראשונית בבורסת תל אביב בחודשים הקרובים ולגייס במקביל אג"ח, היא מעדיפה להשאיר את הנכסים שלה נקיים משעבודים.

 

מימין - עופר אברם מנכ"ל החברה שרון שוופי, יו"ר החברה איתי מל סגן יו"ר החברה מניבים מימין - עופר אברם מנכ"ל החברה שרון שוופי, יו"ר החברה איתי מל סגן יו"ר החברה מניבים צילום: נועה זני

 

מניבים גייסה את הכסף שלה מפועלים שוקי הון, מיטב דש, אוניברסיטת בר אילן, אי.בי.אי, הלמן אלדובי, קרן פנסיה גלעד וגופים נוספים. בקופה של מניבים נשארו לאחר הרכישות והוצאות עסקה שונות כ-40 מיליון שקל, כך שייתכן ותבצע עסקה נוספת לפני ההנפקה בתל אביב. על פי חוק הריט קרן חדשה שנוסדת צריכה להנפיק את המניות שלה בבורסה בתום תקופה של שנתיים. כלומר, מניבים חייבת להנפיק עד אוקטובר 2017, אולם ההערכות הן שהיא לא תמתין לדקה התשעים ותבצע את ההנפקה כבר בחודשים הקרובים.

 

שרון שוופי, אמרה לאחר העסקה כי "המרכז הלוגיסטי בהרטוב הינו הנכס השלישי שמניבים רוכשת.רכישת הנכס תואמת את אסטרטגיית הקרן, הפועלת לרכישת נכסים מניבים בתמהיל שימושים רחב של משרדים, הייטק, תעשייה ולוגיסטיקה, תוך פיזור גיאוגרפי באזורי ביקוש שונים בישראל. הקרן בוחנת בימים אלה מספר עסקאות לרכישת נכסים מניבים נוספים התואמים את מדיניותה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x