$
בורסת ת"א

ריט 1 רוכשת את מתחם אמניר בחדרה תמורת כ-59 מיליון שקל

המתחם, שמושכר לחברת אמניר מקבוצת נייר חדרה, מניב הכנסה תפעולית נטו (NOI) של כ-4.5 מיליון שקל - המשקפת תשואה שנתית של כ-7.6%. המוכר הוא איש עסקים פרטי

ריט 1, קרן ההשקעות בנדל"ן מניב, דיווחה היום (א') כי תרכוש ביחד עם שותף את "מתחם אמניר" בחדרה תמורת כ-59 מיליון שקל. ההכנסה התפעולית נטו (NOI) של הנכס עומדת על כ-4.5 מיליון שקל ומשקפת תשואה שנתית של כ-7.6%. המוכר הינו איש עסקים פרטי.

 

"מתחם אמניר", ששטחו כ-28.5 דונם, כולל מספר מבנים לתעשייה ומחסנים בשטח של כ-7,000 מ"ר. המתחם ממוקם בצמוד למפעלי נייר חדרה ומושכר במלואו לאמניר תעשיות מיחזור, מקבוצת מפעלי נייר חדרה, עד שנת 2022.

 

על פי ההסכם שנחתם, ריט 1 תרכוש כ-95% מהנכס ותמורת כ-56 מיליון שקל, וכ-5% הנותרים יירכשו על ידי צד שלישי שאינו קשור לחברה. בהסכם בין הצדדים נקבע עוד, כי במידה שהסכם השכירות עם אמניר יוארך מעבר לשנת 2022, ישלמו הרוכשות למוכר 2 מיליון שקל נוספים. ריט 1 מעריכה כי השלמת ההסכם צפויה בימים הקרובים.

 

שמואל סייד שמואל סייד צילום: עמית שעל

 

זו הרכישה השנייה של נכס תעשייתי שמבצעת ריט 1 בתקופה האחרונה. בחודש יולי 2016 רכשה ריט 1 50% ממתחם "הוליס" באלון תבור, תמורת כ-45 מיליון שקל. בבעלותה גם כ-25% ממתחם סטארפלסט באלון תבור, 65% ממרכז לוגיסטי בראשון לציון, מבנה ביבנה המושכר לחברת פלקסטרוניקס ופארק תעשייה בגוש שגב המושכר לפלרם ולתפרון.

 

שמואל סייד, מנכ"ל ריט 1, אמר: "אנו רואים חשיבות רבה ביצירת פיזור וגיוון בתיק הנכסים שלנו. במסגרת זו, אנו מגדילים בהדרגה את חלקו של מגזר התעשייה והלוגיסטיקה בפורטפוליו שלנו, עד לכ-10% מתיק הנכסים שלנו כיום. מדיניות ריט 1 היא להשקיע בנכסים אטרקטיביים תוך פיזור רחב, הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינת סוגי הנכסים, והרכישה תואמת מדיניות זו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x