$
בורסת ת"א

קרן הריט סלע נדל"ן רוכשת מרכז לוגיסטי באשדוד תמורת 67 מיליון שקל

הנכס כולל שני מבנים ומשתרע על פני שני שטח של 13 אלף מ"ר; דמי השכירות השנתיים צפויים להסתכם בכ-5.05 מיליון שקל, אשר יהוו תשואה של 7.54%

קרן הריט, סלע נדל"ן, של שמואל סלבין ואלי בן חמו הודיעה היום (א') על רכישת מרכז לוגיסטי באזור התעשייה פארק המאה שבאשדוד, בתמורה ל-67 מיליון שקל. יחד עם הוצאות העסקה ומיסים יגיע שווי העסקה לכ-72 מיליון שקל. המוכרת - חברת הנדל"ן סולומון.

 

הנכס כולל שני מבנים ומשתרע על פני שני שטח של 13 אלף מ"ר. הנכס מושכר לשוכרים לתקופה של בין שנתיים לשבע שנים, כאשר בין השוכרים נמצאת גם יצרנית המכשירים האלקטרוניים אלבטק בבעלותן של אלתא מערכות, חברת קשורה לתעשייה אווירית וחברת טלירן השוכרת בניין שלם.

 

נכס של סלע נדל"ן באשדוד נכס של סלע נדל"ן באשדוד

 

החברה צופה כי דמי השכירות השנתיים נטו יתסכמו בכ-5.05 מיליון שקל, אשר יהוו תשואה על הנכס של 7.54% ושיעור התשואה על ההון של 12.82%.

 

נכס זה יהיה זה הנכס ה-26 של סלע נדל"ן. בבעלות החברה כאמור 25 נכסים מניבים נוספים, המשמשים כבנייני משרדים, מסחר, תעשיה ולוגיסטיקה, תחנות תדלוק ומלון, המושכרים ל- 360 שוכרים, בשטח כולל של 179 אלף מ"ר וכן 110 אלף מ"ר שטחי חניה. עם רכישת המבנים יהיו בבעלות סלע נכסים בשווי כולל של 1.9 מיליארד שקל.

 

לפני כשבועיים השלימה קרן הריט גיוס סדרה חדשה של אג"ח, סדרה ג', צמודה למדד, במח"מ (משך חיים ממוצע) ארוך של 7.9 שנים. החברה גייסה כ-250 מיליון שקל בריבית של 1.96% לאחר שנהנתה מביקושים גבוהים מאוד של יותר מ-785 מיליון שקל. מרבית הסכום גויס ממשקיעים מוסדיים מובילים.

 

"מדובר בצעד טוב מבחינה אסטרטגית"

 

ישי ששון, אנליסט נדל"ן במחלקת המחקר של בנק ירושלים: "על אף העובדה שלא מדובר בתשואה גבוהה במיוחד, הרי שעלות הגיוס הנמוכה שבוצעה בתחילת החודש מאפשרת לחברה להישען על מרווח טוב - המשקף תשואה של 12.2% על ההון המושקע (בהנחת מינוף של 50%). מבחינה אסטרטגית, מדובר בצעד טוב ונכון שמגדיל את ה-FFO, בפרט לאחר שהחברה עברה את משוכת קיומה של מסת הנכסים הקריטית, אשר בעקבותיה גדל הערך המוסף בביצוען של עסקאות חדשות. התוספת הכלכלית של העסקה הינה כ-2.5% ביחס לשווי החברה כיום". 

 

שמואל סלבין יו"ר סלע נדל"ן שמואל סלבין יו"ר סלע נדל"ן

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x