• תפריט
שוק ההון

סלע נדל"ן הגדילה ההכנסות באמצעות רכישת נכסים חדשים

בין הנכסים הבולטים שנרכשו השנה ותרמו לעלייה: מגדל סמסונג ברמת גן, המרכז המסחרי רמלה-לוד, בניין הפירמידה באור יהודה ובניין משרדים גדול בהוד השרון

אורן פרוינד 18:5508.05.16

קרן הריט סלע נדל"ן, המשקיעה בנדל"ן מניב בישראל, סיימה את הרבעון הראשון של 2016 עם הכנסות של 35.5 מליון שקל, עלייה של 20% לעומת הרבעון המקביל.

 

הגידול נובע בעיקר כתוצאה מרכישת שורה של נכסים מניבים במהלך 2015 כשהבולטים שבהם: מגדל סמסונג ברמת-גן, המרכז המסחרי רמלה-לוד, בניין הפירמידה באור יהודה ובניין משרדים גדול בהוד השרון. לאחר הרכישות שווי הנכסים של החברה הסתכם ברבעון הראשון של 2016 בכ- 1.72 מיליארד שקל. כ- 54% משווי הנכסים של סלע הם משרדים ו-24% הם מרכזים מסחריים.

 

ה-NOI של החברה הסתכם בכ- 30.7 מיליון שקל המהווה גידול של 23% לעומת התקופה המקבילה. ואולם אם בוחנים מה קרה לנכסים הקיימים של החברה מגלים שחלה עלייה של 2% בלבד. ה- FFO הריאלי לרבעון הראשון לשנת 2016 – המשקף את תוצאות החברה ברמת מינוף, נטו בשיעור של 46%, הסתכמו בכ-19 מיליון שקל, עלייה של 15% לעומת הרבעון המקביל.

 

החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד בגין הרבעון הראשון לשנת 2016 בסך של 13 מיליון שקל המשקף שיעור חלוקה של 6.25%-6.50% ביחס לשווי החברה. שמואל סלבין, יו"ר החברה, אמר היום כי "בניגוד לנכסי הנדל"ן- הביקוש לנכסים מניבים הוא מתעתע בטח בתקופה של אי וודאות ואנחנו נדרשים לבחור בפינצטה את הנכסים שלנו-ישנם לא מעט שטחי מסחר ריקים ברחבי הארץ ואנו מחוייבים לבחור את הנכסים בזהירות תוך ניסיון להבטיח תשואה נאותה למשקיעים.

 

 

 

המרכז המסחרי רמלה-לוד בבעלות סלע נדל"ן המרכז המסחרי רמלה-לוד בבעלות סלע נדל"ן צילום: סלע קפיטל

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x