שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוק ההון

סלע נדל"ן הגדילה ההכנסות באמצעות רכישת נכסים חדשים

בין הנכסים הבולטים שנרכשו השנה ותרמו לעלייה: מגדל סמסונג ברמת גן, המרכז המסחרי רמלה-לוד, בניין הפירמידה באור יהודה ובניין משרדים גדול בהוד השרון

אורן פרוינד 18:5508.05.16

קרן הריט סלע נדל"ן, המשקיעה בנדל"ן מניב בישראל, סיימה את הרבעון הראשון של 2016 עם הכנסות של 35.5 מליון שקל, עלייה של 20% לעומת הרבעון המקביל.

 

הגידול נובע בעיקר כתוצאה מרכישת שורה של נכסים מניבים במהלך 2015 כשהבולטים שבהם: מגדל סמסונג ברמת-גן, המרכז המסחרי רמלה-לוד, בניין הפירמידה באור יהודה ובניין משרדים גדול בהוד השרון. לאחר הרכישות שווי הנכסים של החברה הסתכם ברבעון הראשון של 2016 בכ- 1.72 מיליארד שקל. כ- 54% משווי הנכסים של סלע הם משרדים ו-24% הם מרכזים מסחריים.

 

ה-NOI של החברה הסתכם בכ- 30.7 מיליון שקל המהווה גידול של 23% לעומת התקופה המקבילה. ואולם אם בוחנים מה קרה לנכסים הקיימים של החברה מגלים שחלה עלייה של 2% בלבד. ה- FFO הריאלי לרבעון הראשון לשנת 2016 – המשקף את תוצאות החברה ברמת מינוף, נטו בשיעור של 46%, הסתכמו בכ-19 מיליון שקל, עלייה של 15% לעומת הרבעון המקביל.

 

החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד בגין הרבעון הראשון לשנת 2016 בסך של 13 מיליון שקל המשקף שיעור חלוקה של 6.25%-6.50% ביחס לשווי החברה. שמואל סלבין, יו"ר החברה, אמר היום כי "בניגוד לנכסי הנדל"ן- הביקוש לנכסים מניבים הוא מתעתע בטח בתקופה של אי וודאות ואנחנו נדרשים לבחור בפינצטה את הנכסים שלנו-ישנם לא מעט שטחי מסחר ריקים ברחבי הארץ ואנו מחוייבים לבחור את הנכסים בזהירות תוך ניסיון להבטיח תשואה נאותה למשקיעים.

 

 

 

המרכז המסחרי רמלה-לוד בבעלות סלע נדל"ן המרכז המסחרי רמלה-לוד בבעלות סלע נדל"ן צילום: סלע קפיטל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x