$
בורסת ת"א

נאמני אי.די.בי: אלשטיין מוכן להזרים כספים - הדירקטוריון לא דן בנושא

במכתב ששלחו נאמני האג"ח לדיקטוריון נחשף כי למרות שאלשטיין הביע נכונות להקדמת הזרמה של 159 מיליון שקל לקופת החברה - הדירקטוריון נמע מדיון בעניין. זאת לאחר ששותפו בן משה הודיע כי יציג תוכנית חלופית

רחלי בינדמן 16:0406.05.15

מחזיקי האג"ח של חברת אי.די.בי פתוח שלחו היום מכתב דרישות לחברה - באמצעות נאמני האג"ח, חברת הרמטיק נאמנויות. המכתב המופנה לדירקטוריון החברה כולל דרישה להזרמת כספים מצד בעלי השליטה אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, לצורך הקדמת תשלומים למחזיקי האג"ח.  

"מהדוחות הכספיים של החברה לשנת 2014 עולה כי לחברה יתרת מזומנים של 550 מיליון שקל למול התחייבויות פיננסיות שעליה לשלם עד סוף 2015 בגובה 770 מיליון שקל -  מתוכם 430 מיליון שקל בתחילת יוני 2015. מנתונים כספיים אלה עולה שעמידת החברה בהתחייבויותיה למן חודש ספטמבר 2015 מותנת בעמידת מר אלשטיין בהתחייבותו להזרים לחברה סכום של 159 מיליון שקל, התחייבות אשר המועד לקיומה הינו חודש יולי 2015", נאמר במכתב.

 

הנאמנים חושפים שב-5 במאי "נמסר לנו כי קיימת נכונות עקרונית של אלשטיין להקדים את ביצוע ההתחייבות, אולם גם בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה ב-4 במאי לא התקיים דיון בנושא לגופו של עניין - בשל אמירה של בן משה כי בדעתו להביא לדירקטוריון החברה בימים הקרובים תכנית שתביא להגדלת בסיס ההון של החברה. התבקשנו להמתין ולהימנע ממשלוח מכתב זה שבוע נוסף וזאת על מנת לאפשר לבן משה לגבש את תכניתו, להציגה בדירקטוריון ולאפשר לו לדון בה".

 

הנאמנים טוענים למעשה כי אלשטיין הסכים להקדים את התשלום, אלא שמשום מה דירקטוריון אי.די.בי בחר שלא לדון בכך אלא לתת לבן משה הזדמנות למצוא חלופה אחרת להקדמת התשלום.

 

הנאמנים מוסיפים כי "מעבר לבעייתיות הנובעת ממצבה המאתגר פיננסית של החברה, וזאת בלשון המעטה, המחלוקות בין בעלי השליטה – בינם לבין עצמם – ובין בעלי השליטה לחברה ולדירקטוריון החברה מדאיגות ויוצרות חששות כבדים באשר ליכולת החברה לעמוד בהתחייבויותיה כלפי מחזיקי האג"ח".

 

הנאמנים דורשים מהדירקטוריון לנקוט פעולות לגרום לכך שביצוע התחייבות מר אלשטיין תוקדם ומבהירים כי "אם לא תתקבל עד ה-8 במאי (עוד יומיים –ר"ב) הודעה בכתב מאת אלשטיין הממוענת לחברה ולנאמנים למחזיקי האג"ח לפיה הוא ישקיע 159 מיליון שקל לא יאוחר מה-20 במאי, אנו נזמן אסיפה דחופה של מחזיקי האג"ח לקבלת הנחיות באשר לדרך הפעולה הראויה בנסיבות העניין".

 

אלשטיין ובן משה אלשטיין ובן משה צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x