$
פרסום ושיווק

פרסום ראשון

לאחר חצי שנה בתפקיד, מנכ"ל ברגר קינג שי לידור מתפטר

מדובר במנכ"ל שני שמתחלף ברשת בתוך שנה ושלישי שעוזב מאז תחילת ההקמה שלה בישראל. עד כה, שנה להשקתה בישראל, פתחה ברגר קינג 5 סניפים בלבד

אורנה יפת 17:0711.01.17

מנכ"ל שני בתוך שנה. שי לידור, מנכ"ל ברגר קינג, הודיע על רצונו לעזוב את החברה, לאחר חצי שנה בתפקיד. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

לידור פונה לעסקים פרטיים וחוזר לעסוק בתחום הקפה ממנו הגיע, בעברו שימש כמנכ"ל קפה ג'ו וחברת הקפה פאוזה. לידור שמונה בחודש יולי האחרון למנכ"ל הרשת הודיע על רצונו לפרוש מהחברה כבר בחודש דצמבר וברגר קינג לא מינתה לו מחליף. מי שמנהל את הרשת בפועל הוא בעל השליטה בחברה, פייר בסנינו.

 

מדובר במנכ"ל שני שמתחלף ברשת בתוך שנה ושלישי שעוזב מאז תחילת ההקמה שלה בישראל. בתחילת הדרך, עוד בטרם הוקם הסניף הראשון בישראל, ליוו את הרשת שתי נציגות מברגר קינג העולמית שהיו אמורות להקים את הסניפים בארץ ולנהל אותם. אלא שמספר חודשים לאחר הגעתן הן עזבו את החברה וחזרו לחו"ל. אז מונה לתפקיד המנכ"ל סטיב בן שימול, חתנו של בסנינו, אשר מחזיק במניות בחברה לצד שותפים נוספים של בסנינו. בן שימול היה בתפקיד במשך חצי שנה בלבד, פינה את כסא המנכ"ל ללידור ונשאר בתפקיד היו"ר. 

שי לידור. עוזב אחרי חצי שנה את מנכ"לות ברגר קינג בישראל שי לידור. עוזב אחרי חצי שנה את מנכ"לות ברגר קינג בישראל צילום: שחר תמיר

 

ברגר קינג חזרה לישראל לפני שנה בדיוק, חמש שנים לאחר שפעילותה בישראל חוסלה על ידי האחים אלי ויובל אורגד, בעלי בורגראנץ', שרכשו את החברה שהגיעה לחדלות פרעון. כשלונה של ברגר קינג בסיבוב הקודם נבע בעיקר מחילופים תכופים של מנכ"לים, כאשר כל אחד מהמנכ"לים שינה את האסטרטגיה של קודמו. השינויים הרבים הובילו לקריסתה וב־2003 היא נכנסה להקפאת הליכים, כאשר חובותיה עמדו על 98 מיליון שקל. כעת, עושה רושם כי ברגר קינג לא למדה הרבה מכשלון העבר וחוזרת על טעויות ובראשן חוסר יציבות במטה הניהולי. עם כניסתו לתפקיד של לידור עזב מנהל התפעול של הרשת ערן גרשון במסגרת שינויים פרסונליים שביצע המנכ"ל

הנכנס ובמקום שרה, ביתו של בסנינו שהייתה אחראית על שיווק ברגר קינג ישראל, מינה לידור לתפקיד מנהל השיווק את ניר בנש.

 

גורמים בענף טוענים כי חילופי המנכ"לים התכופים ברשת נובעים מהעובדה שמדובר בחברה משפחתית שמתנהלת עם מעורבות יתר של בסנינו ובן שימול שמתערבים בקבלת ההחלטות השוטפות.

 

חזרתה של ברגר קינג לישראל מלווה בקשיים נוספים והיא לא הצליחה לעמוד ביעדים עליהם הצהירה במסיבת העיתונאים להשקת הרשת בינואר 2016. באותו המעמד הודיע מנכ"ל החברה דאז, בן שימול, כי הרשת תפתח 10 סניפים בשנה הראשונה והציבה לעצמה יעד של 50 סניפים בתוך שלוש עד ארבע. בשיחה ל"כלכליסט" אמר: "ברגר קינג תפתח עד סוף השנה 10 סניפים של הרשת בישראל ובתוך שלוש עד ארבע שנים מתעתדת לפתוח 50 סניפים בישראל. הרשת תגיע לרווחיות עם תום השנה הראשונה, אחרי שתמנה 10 סניפים".

 

עד כה, שנה להשקתה בישראל, פתחה ברגר קינג 5 סניפים בלבד.

 

רשת ברגר קינג ישראל מסרה בתגובה: "שי לידור החליט לצאת לדרך עצמאית בתחום הקפה, בו הוא פעל שנים רבות ואנו מאחלים לו הצלחה רבה. לידור שותף לתנופה ולגדילת הרשת, וימשיך ללוות את פתיחת הסניפים החדשים הצפויים להיפתח בחודשים הקרובים ברחבי הארץ. עם כניסתו לתפקיד לידור ערך מספר שינויים פנימיים, ביניהם נפרדה הרשת מסמנכ"ל התפעול, ערן גרשון. מאז ומתמיד הוביל את החברה סטיב בן שימול, שממשיך לנהל את הרשת. עד סוף שנת 2017 הרשת תמנה בין 12 ל-15 סניפים בישראל, ובתוך שלוש שנים תנהל 50 מסעדות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x