$
פרסום ושיווק

ברגר קינג ממנה את שי לידור למשנה חיצוני למנכ"ל

ברגר קינג מבצעת שינויים בשדרה הניהולית וממנה תחת המנכ"ל סטיב בן שימול, משנה חיצוני; לידור הוא בעל רקע בענף הקפה, ושימש בעבר כמנכ"ל חברת פאוזה מקבוצת מי עדן

אורנה יפת 08:3814.06.16

חצי שנה בלבד לאחר שחזרה לישראל, ברגר קינג מבצעת שינויים בשדרה הניהולית וממנה תחת המנכ"ל סטיב בן שימול, משנה חיצוני למנכ"ל. לתפקיד יתמנה שי לידור, מנכ"ל רשת קפה ג'ו. לידור (47), בעל רקע בענף הקפה, ושימש בעבר כמנכ"ל חברת פאוזה מקבוצת מי עדן, המתמחה בפתרונות קפה לעסקים. לידור צפוי להכנס לתפקיד ברשת המזון המהיר בתחילת חודש יולי. בעל השליטה בחברה, פייר בסנינו, מינה את חתנו סטיב בן שימול למנכ"ל ברגר קינג ישראל עם כניסתה של הרשת לישראל. פייר בסנינו, בעל הזכיון לברגר קינג, הוא יהודי צרפתי ושותף בעסקי מזון שונים בארץ ובחו"ל, ביניהם מסעדת פושון, יקבי כרמל וחברת ההסעדה סודסקו. לעומתו, בן שימול היה בעבר בנקאי השקעות בפריז ולא בא מעסקי המזון. הוא נשוי לביתו של בסנינו, שרה, האחראית על תחום השיווק ברשת.

 

בהודעה מטעם החברה נכתב כי בן שימול "החליט להרחיב את הצוות שלו", אך בענף המזון טוענים כי "ההחלטה של הרשת למנות בשלב זה משנה למנכ"ל חיצוני תמוהה בעיתוי הנוכחי ומעלה תהייה מדוע לא מינתה הרשת מישהו לתפקיד זה כבר בתחילת הדרך, והאם המהלך הנוכחי מעיד על קושי של בעלי הזכיון להתמודד עם ניהול הרשת, או עם התחרות בענף". כשלונה של ברגר קינג בסיבוב הקודם נבע בעיקר מחילופים תכופים של מנכ"לים, כאשר כל אחד מהמנכ"לים שינה את האסטרטגיה של קודמו. השינויים הרבים הובילו לקריסתה וב־2003 היא נכנסה להקפאת הליכים, כאשר חובותיה עמדו על 98 מיליון שקל. כמו עסקים אחרים בתחום, גם ברגר קינג סובלת מבעיית כח אדם, ומניידת עובדים לסניפים מכפרים ערביים. עד כה מונה הרשת ארבעה סניפים, כולם בתל אביב.

 

ברגר קינג ברגר קינג צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x