$
פרסום ושיווק

אלשטיין מרחיב את חברת הבשר שלו כדי לייצא לארץ

בעלי שופרסל ישקיע כ־16 מיליון שקל במשחטה הארגנטינאית כדי לייצא 450 טונות לישראל - שאותן יוכל למכור גם לרשת השיווק שלו

נורית קדוש 06:5324.08.16

בעוד הבשר הכשר מעורר עניין רב בעולם, חלק מהיבואנים בישראל מתקשים לעמוד בביקוש. כעת מתכנן אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בשופרסל, להרחיב את חברת משחטות הבשר הארגנטינאית שברשותו כדי לייצא בשר כשר לישראל. החברה, Carnes Pampeanas, תשקיע כ־16 מיליון שקל בהרחבת ייצור הבשר הכשר לצורך זה. היא נחשבת לאחת מהחברות החקלאיות הגדולות ביותר בדרום אמריקה ונסחרת בבורסת ניו יורק ובבורסת בואנוס איירס.

 

בידיעה שפורסמה בעיתון הארגנטינאי "קלארין" הצהירה Carnes Pampeanas כי הגברת ייצור הבשר הכשר תאפשר לה לייצא לישראל כ־450 טונות בחודש של בשר בקר טרי וקפוא. במסגרת הרחבת הפעילות תגייס החברה 60 עובדים וכך תעסיק כ־400 סך הכל. לפי הערכות, היא תשלים את המהלך ותוכל להתחיל לייצא בשר לישראל בשנה הבאה.

 

מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן צילום: נמרוד גליקמן

 

המהלך יוצא לדרך כשנה וחצי לאחר שנציגי שופרסל מתחום הבשר הוזמנו לביקור במקום לקראת כניסתה של הרשת לתחום שיווק הבשר הטרי דרך המותג הפרטי. במסגרת הביקור זיהו הנציגים כי נדרשת במקום השקעה בטכנולוגיה כדי שהמוצרים יעמדו בסטנדרט האיכות בישראל.

 

נוכח כמות הבשר הגדולה שהחברה מתכננת לייצא לישראל לא מן הנמנע כי בכוונתה למכור אותו לכמה גופים בארץ שישווקו אותו לצרכנים. במסגרת זאת המשחטה מציבה בפני שופרסל אלטרנטיבה לרכש בשר טרי, וייתכן כי תשרת אותה בעתיד. היותו של אלשטיין בעלי חברת הבשר הארגנטינאית ובעלי שופרסל תהפוך עסקה כזו, אם תירקם, לעסקת בעלי עניין המצריכה את אישור הדירקטוריון, ועדת הביקורת והאסיפה הכללית של החברה. לקבלת אישור זה יהיה עליה לעמוד בסטנדרטים של איכות ומחיר.

 

עד שתושלם הרחבתה של המשחטה וייבחן שיתוף פעולה אפשרי רוכשת שופרסל בשר בקר טרי מקבוצת נטו, המייבאת עבורה בשר אנגוס מארגנטינה. בחודש שעבר נקלעה רשת השיווק לבעיה עם היוודע כי נטו קיבלה במחצית השנייה של השנה הקצאה שולית מהמכסת יבוא הבשר הפטורה ממכס. כיוון שהכמות שנותרה בידי נטו צפויה להספיק לה רק עד סוף החודש, פנתה שופרסל למשרד הכלכלה בבקשה למצוא פתרון.

 

מדובר בבקשה שמשרד הכלכלה יתקשה להישאר אדיש לה, משום ששופרסל הסתמכה על המכסה של נטו, שהיתה אמורה להיות דומה לזו שקיבלה בתחילת השנה. לכן לא בחרה להתמודד בעצמה, כפי שעשו קמעונאים אחרים. במקביל עתרה נטו לבג"ץ נגד ההחלטה של ועדת המכסות להקפיא את החלוקה בבקשה לאפשר לה לקבל את הנדרש לה.

 

עקב הפנייה של שופרסל והעתירה של נטו צפויה להיפתח בימים הקרובים מכסה של 2,000–2,500 טונות הפטורה ממכס. גם אם לא תתקבל, צפויה נטו להמשיך לספק לשופרסל את בשר האנגוס ולספוג את עלויות המכס נוכח ההסכם המסחרי בין השתיים. בהחלטה שהתקבלה אתמול בבג"ץ נקבע דיון בנושא לספטמבר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x