$
פרסום ושיווק

פנים למזרח: רשת הסושי ג'פניקה תפתח סניף ראשון בחו"ל

ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת לנדורה בבעלות ברק אברמוב תפתח סניף של הרשת במרכז בודפשט בהשקעה של כמיליון יורו, ומתכננת לפתוח עוד 5–8 סניפים בהונגריה

אורנה יפת 08:1406.01.16

רשת מסעדות הסושי ג'פניקה יוצאת מגבולות ישראל. ל"כלכליסט" נודע כי קבוצת לנדורה, בבעלות ברק אברמוב, פותחת סניף ראשון של הרשת בבודפשט. הסניף ייפתח בסוף חודש מרץ הקרוב, בסמוך לבזיליקת סנט סטפן, אחד האזורים המתוירים בעיר. הסניף ייפתח בהשקעה של כמיליון יורו ועל שטח של 280 מ"ר. שכר הדירה שתשלם החברה עומד על 10,000 יורו בחודש.

 

אברמוב שואף להקים בתוך שלוש שנים בין חמישה לשמונה סניפים בהונגריה, שיפעלו במודל של זכיינות בניגוד לסניף הראשון שיהיה בבעלות הקבוצה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", אברמוב, שהיה הזכיין המרכזי בג'פניקה, רכש את מלוא הבעלות על הרשת מידי המייסדים, אבי ליאני ושחר אנושי, בעסקה שהוערכה בכ־40–50 מיליון שקל. כעת בבעלותו של אברמוב 27 סניפים של ג'פניקה בישראל ושני סניפים נמצאים בהקמה. עם פתיחתם של 30 סניפים של ג'פניקה בישראל תגיע הרשת למיצוי.

 

בעלי ג'פניקה ברק אברמוב. השקעה של מיליון יורו בסניף בבודפשט בעלי ג'פניקה ברק אברמוב. השקעה של מיליון יורו בסניף בבודפשט צילום: צביקה טישלר

 

לדברי אברמוב, "בחו"ל אפשר לפתח את הרשת עד ל־300 סניפים, אך בארץ אני מתכוון להישאר עם כ־30 סניפים בלבד אחרת זה מאבד את ערך המותג ועושה קניבליזציה לזכיינים". לדבריו, "אני מנהל מו"מ גם עם זכיינים בניו יורק, לונדון ורומניה, אבל החלטתי בשלב ראשון לפתוח בבודפשט". אברמוב מחזיק בבעלות על קבוצת לנדורה המפעילה גם את רשת המסעדות קינג ג'ורג', ציפורה אקספרס ודוכני הממתקים פינקי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x