$
פרסום ושיווק

משרד הבריאות: אין כסף לרכישת מזון ללא גלוטן

פרופ' איתמר גרוטו, ראש השירותים לבריאות הציבור : אין לנו תקציב של 90 מיליון שקל לסייע לחולי צליאק, בוחנים עידוד יצרנים ויבואנים חדשים

נורית קדוש 08:3925.11.15
"ההמלצה למתן סיוע לרכישת מזון ללא גלוטן כרוכה בתוספת תקציב של למעלה מ־90 מיליון שקל שאין לנו כרגע", אמר פרופ' איתמר גרוטו, ראש השירותים לבריאות הציבור במשרד הבריאות, בדיון שקיימה אתמול ועדת הכלכלה של הכנסת במחירים הגבוהים של המוצרים ללא גלוטן לחולי צליאק.

 

פרופסור איתמר גרוטו פרופסור איתמר גרוטו צילום: אלכס קולומויסקי

 

לדברי גרוטו, חולי הצליאק משלמים בשנה כ־3,000 שקל יותר מצרכן רגיל תמורת מזון. הסיוע שמוענק להם מתבטא בסבסוד קמח ללא גלוטן של חברת גלעם, בגובה 700 אלף שקל בשנה, שנועד להשוות את עלותו למחיר קמח לבן רגיל. ועוד מוענקת קצבה חודשית של 100 שקל למשפחות נזקקות בעלות הכנסה חודשית של פחות מ־4,000 שקל.

גרוטו הציג לפני הוועדה צעדים נוספים שנבחנים במשרד הבריאות, ובהן הגברת תחרות באמצעות הכנסת יצרנים ויבואנים חדשים ותמיכה ביצרנים מקומיים המייצרים מזון ללא גלוטן. לדברי גרוטו, בעתיד צפוי משרד הבריאות להעניק סיוע פרטני למפעלים המעוניינים לייצר מזון נטול גלוטן, אך מתקשים לקבל את אישור המשרד.

 

מנכ"ל משרד הכלכלה ינון אלרועי דיווח כי גובשה הסכמה עקרונית עם המכס על השוואת תנאי היבוא לאלה הניתנים למוצרים המיועדים לחולי סוכרת. עם זאת שלל אלרועי מתן הטבות ליצרנים מקומיים ואמר כי הם זכאים לתמיכה במסגרת החקיקה הקיימת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x