$
פרסום ושיווק

מפרקי קוסט מתקשים למכור את הסניפים

סניפי הרשת הקורסת בעפולה ובפתח תקווה לא מושכים רוכשים. המפרקים מבקשים מביהמ"ש למכור בינתיים את הציוד והמלאי בנפרד

אורנה יפת 08:1529.07.15

"יש לנו בעיה של עיתוי. יש בשוק היצע גדול של סניפים שמוצעים למכירה, הן של מגה, הן של עדן טבע מרקט והן של דוקטור בייבי. אני מתאר לעצמי שאם השוק לא היה מוצף היה לנו קל יותר". כך סיפר ל"כלכליסט" שאול ברגרזון, מפרק קוסט 365, על רקע טענותיו שמצוקת רשתות השיווק הרבות מקשה את קבלתן של הצעות רכישה טובות עבור סניפי קוסט.

מסתפקים במכירת הציוד והמלאי הקיים

 

ערב מינוי המפרקים הזמניים מנתה קוסט 365 שלושה סניפים - בעפולה, בכפר סבא ובפתח תקווה. עד כה לא התקבלה הצעה קונקרטית לרכישת הסניף בעפולה, אך ככל הנראה חלק מהגורמים המתעניינים בו פונים היישר לבעלי הנכס ומנהלים עמם מו"מ על השכירות במקום לפנות למפרקים. המפרקים מסרו לבית המשפט כי לאחר שלא קיבלו הצעות כספיות טובות לרכישתו הם מבקשים לאשר להם את פתיחת הסניף מחדש למשך כמה ימים, בתקווה כי יצליחו לקבל תמורה כלשהי עבור המלאי הקיים. לטענת המפרקים, בדרך זו הם יוכלו לקבל עבור המלאי תמורה גבוהה מזו המוצעת במסגרת החיסול, ובמקביל הם ממשיכים לנסות למכור את הסניף.

 

סניף קוסט 365 בפתח תקווה סניף קוסט 365 בפתח תקווה צילום: אוראל כהן

 

מכירת הסניף בפתח תקווה בעייתית עוד יותר, שכן ישנה בעניינו תביעה משפטית שהגישה בעלת הנכס, חברת בר נכסי פתח תקווה, נגד המשביר, שבתורה שוקלת להגיש תביעת נגד. בעלת הנכס תבעה השבוע את המשביר על 11.7 מיליון שקל בטענה להפרה לכאורה של הסכם השכירות. מנגד טוענת המשביר בדיווח שהוציאה כי בר נכסים היא שהפרה את החוזה, כי הסניף פונה ביוני 2015 לאחר שפקע טופס 4 הזמני שהיה לו, וכי בר נכסים לא נענתה לבקשות להמציא טופס 4 בתוקף. בינתיים פנו המפרקים לבית המשפט בבקשה לאשר להם למכור את הציוד הקיים בסניף לחברת גל השקעות בנכסים תמורת 500 אלף שקל בלבד.

 

את פעילות הסניף בכפר סבא בעלי רשת שוק העיר ירון בן צבי מבקש לרכוש תמורת 1.8 מיליון שקל. הוא רוצה לבצע את הרכישה באמצעות חברת גוטסמן ובניו החזקות בע"מ, והסכם המכר עמו אושר בבית המשפט ביום שני. הרוכשת מנהלת מו"מ מתקדם מול חברת ח.א.א.ר אחזקות, בעלת הנכס בכפר סבא, אך טרם נחתם חוזה שכירות בין הצדדים.

 

הטבות בשווי מיליון שקל מבעלת הנכס

 

גוטסמן לא הסכימה לחתום על הסכם השכירות הקיים עם קוסט 365 ובעלת הנכס נאלצה להגיע עמה לפשרות. "במסגרת ההסכמות עם גוטסמן", נטען בפני בית המשפט, "נאלצה המשיבה בין היתר לתת לגוטסמן פטור מדמי שכירות למשך חודשיים לצורך התארגנות, לתת הנחה של 2.5% על דמי השכירות במשך עשר השנים הראשונות של תקופת השכירות וכן לחלק את תקופת השכירות לשלושה פרקי זמן, שבסיום כל אחד מהם תינתן לגוטסמן האפשרות לסיים את ההתקשרות. פשרות אלה של המשיבה היו הכרחיות לצורך הגעה להסכמות עם גוטסמן לאחר משא ומתן שבו היא דרשה תנאים מיטיביים עוד יותר". כמו כן צוין כי "לא נמצא שוכר חלופי שהסכים להיכנס לנעלי החברה בתנאי השכירות כפי שהם".

 

בעלת הנכס מציינת כי שווי ההטבות שניתנו לגוטסמן הוא מיליון שקל, בהנחה שהחברה תשכור את הסניף למשך כל תקופות השכירות והאופציות. עוד טוענת החברה כי קוסט 365 חייבת לה דמי שכירות של 184 אלף שקל עבור חודש יולי 2015.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x