$
פרסום ושיווק

“רשת קוסט 365 הגיעה לסוף דרכה”

בית המשפט נענה לבקשת המשביר ומינה מפרקים לרשת המזון שנמכרה ליאיר פיליפ ודב צימברג. קוסט 365: “החובות הם של המשביר”

זוהר שחר לוי ואורנה יפת 09:5106.07.15

בית המשפט המחוזי בלוד מינה מפרקים זמניים לחברת קוסט 365, והורה לסגור לאלתר את סניפי הרשת שבין כפר סבא לעפולה עד תפיסתם על ידי המפרקים. המפרקים הזמניים הם עורכי הדין יניב אינסל ושאול ברגרזון.

 

"נראה כי אין מחלוקת שהחברה הגיעה לסוף דרכה וכי היא חדלת פירעון ולכך מצטרף חשש ממשי להברחת נכסים", כתבה השופטת עירית וינברג־נוטוביץ' בהחלטתה.

 

יאיר פיליפ יאיר פיליפ צילום: עמית שעל

 

לפני שמונה חודשים המשביר 365 מכרה את אחזקותיה בארבע סניפים של רשת המזון קוסט 365 לחברת אפיקי יונתן, שבבעלות יאיר פיליפ ודב צימברג. לפני שבוע הגישה המשביר, באמצעות עו"ד שולי גולדבלט, בקשה לפירוק הרשת בטענה כי הסכם המכר הופר והחוב כלפיה לא משולם. עוד טענה המשביר כי הרשת צוברת חובות נוספים, שלהם היא ערבה חלקית והנושים מאיימים לפדות ערבויות שנתנה.

 

בדיון שהתקיים אתמול בבית המשפט המחוזי מרכז טען בא כוחה של קוסט 365, עו"ד יוסי כהן, כי "החברה עומדת בהתחייבויותיה", והוסיף כי "החובות שמדובר עליהם הם של המשביר”.

 

עם זאת, נושים נוספים של קוסט 365 טענו בבית המשפט כי זו חבה להם סכומים ניכרים. בין השאר טען עו"ד אמיר דולב, בא כוחה של חברת נטו מלינדה סחר, כי קוסט חייבת כ־10 מיליון שקל.

 

בא כוח העובדים, עו"ד אופיר רונן, דרש שהכסף שנמצא בקופת החברה בשלב זה יועבר למשכורות העובדים. הבקשה לפירוק הוגשה לאחר שבשבועות האחרונים ספקי מזון גדולים ובעלי נדל”ן המשכירים שטחים לקוסט החלו לדרוש מהמשביר לשלם להם עבור החובות.

 

כחצי שנה לאחר רכישת קוסט 365, ולאחר שלא הצליחו לקבל אשראי בנקאי עבור הרשת, מיזגו אותה פיליפ וצימברג עם רשת סופר מודיעין, שצימברג הוא אחד השותפים בה. הטענה נגד פיליפ וצימברג היא כי הם לא כיבדו צ'קים והפנו למשביר ספקים שדרשו תשלום. כיום פועלים שני סניפים בלבד של קוסט 365, בכפר סבא ובעפולה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x