$
פרסום ושיווק

יש קונה: קבוצת RGE רוכשת את ערוץ 10

הקבוצה בשליטת לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי אישרה את רכישת 100% ממניות הערוץ. כרגע מחכים הצדדים לחתימה הסופית של יוסי מימן על ההסכם

אופיר דור 14:4928.05.15

קבוצת RGE בשליטת לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי אישרה את רכישת ערוץ 10. ההסכם מול שני בעלי המניות בערוץ יוסי מימן וארנון מילצ'ן אמור להיחתם בשעות הקרובות.

קבוצת RGE צפויה לקבל 100% ממניות ערוץ 10 תמורת סכום שמוערך ב-190 מיליון שקל.  מרבית הסכום ילך לכיסוי חובות ערוץ 10 ולהשקעות בתוך הערוץ. כרגע מחכים הצדדים לאישור הסופי מצד יוסי מימן.

 

מימין לן בלווטניק ויוסי ורשבסקי מימין לן בלווטניק ויוסי ורשבסקי צילום: אלדד רפאלי

 

קבוצת RGE, המחזיקה בין השאר בערוץ הספורט וערוץ הילדים, הודיעה בשבוע שעבר כי היא נסוגה מרכישת ערוץ 10 לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן. אולם בימים האחרונים חזרה הקבוצה במפתיע אל שולחן המשא ומתן וכעת גם אישרה את ההסכם לרכישת הערוץ. העסקה נחתמת בדקה ה-90 כאשר עד יום ראשון הקרוב צריך ערוץ 10 להעביר לרשות השנייה ערבויות בנקאיות וכתבי התחייבות בגובה 90 מיליון שקל. כמו כן עד יום ראשון צריך הערוץ להסדיר את הבעלות כאשר כרגע 25% ממניותיו נמצאים אצל נאמן. ללא עמידה בתנאים אלו, לא יקבל הערוץ רישיון ל-15 שנה נוספות.

 

ככל הנראה קבוצת RGE תקבל בשלב הראשון 51% מהמניות, כאשר מימן ומילצ'ן ימשיכו להחזיק ב-49% האחרים מסיבות רגולטוריות. אולם הקבוצה תקבל אופציה לרכישת כל המניות לאחר תקופה תמורת העברת חלק נוסף מהתשלום למימן ומילצ'ן. בכל מקרה לאילן שילוח - שכבר חתם בעבר מול מימן על הסכם לרכישת הערוץ - יש אופציה להשוות את ההצעה של קבוצת RGE, אך ההערכה היא שהסיכוי לכך קטן. ההסכם טעון את אישור הרשות השנייה והממונה על הגבלים עסקיים, בעיקר לאור ההחזקות האחרות של קבוצת RGE בתחום התקשורת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x