$
פרסום ושיווק

רכישת ערוץ 10: פיצוץ במשא ומתן בין אילן שילוח לארנון מילצ'ן

בסביבתו שילוח של מציינים כי מילצ'ן מסרב למכור לו את חלקו ולהביא להשלמת העסקה, אך מילצ'ן טוען מצידו כי האחראי לכישלון המו"מ הוא שילוח עצמו; במקביל ממשיכות השיחות עם קבוצת RGE של לן בלווטניק אף שזו הודיעה בשבוע שעבר כי היא נסוגה מרכישת ערוץ 10

אופיר דור 19:2325.05.15

עסקת הרכישה של ערוץ 10 על ידי אילן שילוח תקועה ולא מתקדמת. לשילוח הסכם לרכישת מניותיו של יוסי מימן בערוץ (51%) בנוסף למניות המוחזקות על ידי נאמן (25%), אך הוא אינו חתום על הסכם מול בעל המניות הנוסף, ארנון מילצ'ן (24%). שילוח מציע לקחת על עצמו את חובות הערוץ בתמורה למניות, אך אינו מציע תשלום כלשהו לבעלי המניות הקיימים. חובות ערוץ 10 מוערכים ב-100 מיליון שקל. בסביבתו של שילוח טוענים כי מילצ'ן מסרב למכור את מניותיו בערוץ, מה שעשוי להכשיל את העסקה כולה ולהשאיר את ערוץ 10 ללא משקיע ובפני סגירה. מילצ'ן אינו מעורב בערוץ 10 ואינו תומך בו בשנים האחרונות.

 

מקורבים למילצ'ן מסרו כי "חבל שיש מי שמנסה לתלות את אי היכולת שלו, או את אי הרצון שלו לבצע את העסקה במי שהקפיד לתמוך בערוץ ולהביע בו אמון לאורך השנים. אנו מזכירים כי רק בסוף השבוע שעבר הציע מילצ'ן לשילוח לרכוש איתו בשותפות את הערוץ תחת ניהולו של שילוח. היה זה שילוח שסירב לעסקה".

 

במקביל גורמים המקורבים למשא ומתן אומרים כי קבוצת RGE בבעלות לן בלווטניק, אביב גלעדי ואודי רקאנטי ממשיכה לגלות עניין ברכישת הערוץ על אף הודעתה מהשבוע שעבר כי היא מוותרת על העסקה. ב-RGE סירבו להתייחס לדברים.

 

אילן שילוח. בסביבתו טוענים כי מילצ'ן מעכב את רכישת הערוץ אילן שילוח. בסביבתו טוענים כי מילצ'ן מעכב את רכישת הערוץ

 

אחד הגורמים שהשפיעו על החלטת RGE לצאת מהעסקה היה החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לחתום ביום חמישי האחרון על דרישת תשלום של 16.8 מיליון שקל עבור הארכות הזיכיון שקיבל ערוץ 10 בשלוש השנים האחרונות. כמו כן בקבוצה העריכו כי נתניהו מבקש לקדם הקמת ערוצי חדשות ב-HOT ו-yes, שישנו את הסביבה הרגולטורית של הערוץ.

 

לוח הזמנים של ערוץ 10 קצר מאוד כיוון שעד ל-31 במאי צריך הערוץ לעמוד בשורה של התחייבויות פיננסיות לצורך קבלת רישיון ל-15 שנה. ההערכה היא שללא משקיע הערוץ לא יצליח לעמוד בהתחייבויות אלו. הזיכיון של הערוץ מסתיים חודש לאחר מכן, בסוף יוני, וללא רישיון הוא עומד בפני סגירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x