$
פרסום ושיווק

מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן: "רמי לוי משלם לנו שכירות גבוהה יותר ממגה"

זאב שטיין, מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן, שמשכירה את נכסיה לסניפי מגה, תוקף את מי שהוזכר כרוכש אפשרי של מגה וטוען: "לנכסים שלנו יש חוזק"

אורן פרוינד 08:2306.05.15

"מה שאמר רמי לוי לגבי השכירות הוא פשוט לא נכון", אומר זאב שטיין, מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן, בשיחה עם "כלכליסט" בעקבות התבטאותיו של בעלי רשת שיווק השקמה שניהל מגעים לרכוש את 49 סניפי מגה. "למען האמת, רמי לוי בעצמו משלם לנו על סניף שהוא שוכר מאיתנו יותר ממה שבעבר מגה שילמה לנו על אותו סניף ממש. כל הנתונים שלנו מפורסמים ופומביים ואפשר לבדוק את זה, בשונה מרמי לוי שלא מפרסם כמה הוא משלם".

 

סניף מגה בעתידים, תל אביב סניף מגה בעתידים, תל אביב צילום: יובל חן

 

בראשית השבוע טען לוי ב"כלכליסט" כי "אלון רבוע כחול הפרידו את הנדל"ן מהפעילות הקמעונאית והוציאו את כל ה'שמנת' שהיתה במגה והעבירו לאלון. אם זה לא מספיק, אז החתימו את מגה על הסכמי שכירות במחירים גבוהים מאוד שמהם היא לא יכולה להשתחרר. אם הם רוצים למכור (את מגה), הם יצטרכו להחזיר את הנדל"ן לתוך החברה".

 

אלא שמבדיקה שערך "כלכליסט" עולה כי השכירות הממוצעת שמשלמת מגה לרבוע כחול נדל"ן על השימוש בסניפים אינה שונה באופן מהותי מהשכירות שמשלמות המתחרות. שכירות זו עומדת על 81 שקל למ"ר לחודש, נמוכה מדמי שכירות של 98 שקל למ"ר שגובה חברת אמות עבור סניפי מגה, שופרסל וקו־אופ בנכסים שבבעלותה. שופרסל עצמה משלמת דמי שכירות ממוצעים על כל הסניפים שלה בגובה 78 שקל לחודש למ"ר. בתגובה לפניית "כלכליסט" אמר לוי: "אם אכן הנתונים שהוצגו בכתבה נכונים, מדובר במחיר סביר והוגן".

 

 

בינתיים, ההערכות שרשת מגה עומדת למכירה חלחלו השבוע והשפיעו גם על מניית החברה־האחות מקבוצת אלון, רבוע כחול נדל"ן, שמשכירה לרשת המזון את סניפי הסופרמרקטים. אחרי שלוש שנים של עלייה מתמשכת, שבהן הכפילה רבוע כחול נדל"ן את שווייה לשווי שוק נוכחי של 1.6 מיליארד שקל, החלה בשבוע האחרון להיסחר המניה בירידות שערים עם תחילת השמועות בנוגע למכירתה של מגה. בחודש האחרון איבדה מניית רבוע כחול נדל"ן קרוב ל־8%. זאת בניגוד למגמה הכללית בסקטור הנדל"ן ששמר על יציבות.

 

ההתבטאות של לוי היא אחת הסיבות לירידה במניה. המשקיעים בתל אביב חוששים מהיום שאחרי מכירת מגה ועל ההשפעות שיהיו על רבוע כחול נדל"ן. לדברי שטיין אין סיבה לדאגה. "אני לא חושש שתהיה לזה השפעה, מכיוון ש־80% מהנכסים שלנו נמצאים במרכז הארץ בערים הכי גדולות. לא משנה מי ייכנס לנעליים של מגה, המחירים יישארו אותו הדבר", הוא אומר.

 

שטיין הוסיף כי " יש גם מחסומי כניסה מאוד גבוהים להתחרות איתנו, כי להקים סופר גדול בתוך מרכז העיר זה לא דבר אפשרי. אין היום מספיק קרקעות פנויות. לנכסים יש חוזק שעומד בפני עצמו, אז גם אם יעזוב שוכר כזה או אחר, אני חושב ששכר הדירה דווקא יעלה ולא יירד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x