$
פרסום ושיווק

האם נטו מקבלת יחס מועדף בשופרסל בגלל השקעת דודי עזרא באי.די.בי?

לטענת בכיר בתחום הבשר: "שמנו לב לאחרונה שמוצרי נטו רושמים עליה בשופרסל ולא הבנו ממה זה נובע"; שופרסל: "דוחים מכל וכל את הטענות"

נורית קדוש 23:1314.11.13

האם לספקים משתלם לתמוך בבעלי אי.די.בי כדי לחזק את כוחם בשופרסל? בענף המזון עולות טענות שלפיהן הצטרפותו של דודי עזרא לגרעין השליטה שמרכיב נוחי דנקנר באי.די.בי, תורמת לחיזוק כוחה של חברת המזון "נטו" שבבעלות עזרא בשטחי המדף ברשת שופרסל.  

 

לטענת בכיר בתחום הבשר, בחודשים האחרונים זוכה נטו ליחס מועדף ברשת שופרסל: "שמנו לב בתקופה האחרונה שמוצרי הבשר של נטו רושמים עליה בשופרסל ולא הבנו ממה היא נובעת. בנוסף, לתת הרשת "יש" מקבוצת שופרסל, הפונה למגזר החרדי, לא ניתן להכניס בשר בכשרות גבוהה ספרדית, אם לא מדובר במותג "עטרה" של נטו. אם בעבר אפשר היה לנסות לדבר ולשכנע, לאחרונה ישר 'מורידים אותך' מזה. אחרי שהתפרסמה ההשקעה של נטו באי.די.בי, הבנו את הסיבות לעליה במכירות שלהם ואת הדחיות שקיבלנו ברשת "יש".

 

דודי עזרא דודי עזרא צילום: נועם מושקוביץ'

 

בנוסף לטענות בנוגע לקטגוריית הבשר, במכתב שהוציא לאחרונה מנהל הסחר של רשת "יש" מקבוצת שופרסל לסניפי הרשת, התבקשו האחרונים להגדיל את שטח המדף של מוצרי טונה מתוצרת נטו, כך שיחלשו על מחצית משטחי המדף בקטגוריה. ההנחיה יצאה בסמוך להחלטת קבוצת נטו בבעלות דודי עזרא, להיכנס כמשקיעים יחד עם קבוצת גרנובסקי – דנקנר באי.די.בי זאת בתמורה ל-134 מליון שקל, שיקצו לה כ- 15% בחברה.

 

מנטו נמסר בתגובה: ״אלה טענות חסרות שחר, עובדתית שטחי המדף של מוצרי נטו ברשת קטנו במעט לאחרונה עקב כניסת מוצרים חדשים של חברות מתחרות בקטגוריות הבשר והמאפים. למותג ויליגר נוסף לאחרונה מוצר טונה בכשרות הבד״ץ, שלא היה בסל המוצרים בעבר, ומחירו זול ממחיר המוצר המקביל של המתחרים. רשת יש הפונה לקהל החרדי הקצתה למוצר החדש בכשרות המהודרת שטחי מדף על פי שיקוליה המסחריים״.

 

משופרסל נמסר בתגובה: "שופרסל דוחה מכל וכל את הנסיון לקשור בין האירועים השונים ובין החלטותיה המקצועיות והענייניות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x