$
פרסום ושיווק

משרד הבריאות ישלם 800 אלף שקל ליבואנים שנפגעו בשל פרשת רמדיה

16 יבואנים טענו כי בשל הקפדה יתרה של אנשי משרד הבריאות, הסחורה המיובאת התעכבה בנמל, מה שדרש לשלם דמי איחסון והוביל להרס של חלק מהמזון

זוהר שחר לוי 08:5310.01.13
16 יבואני מזון, שנפגעו כתוצאה מהחמרת הבדיקות על מוצרי מזון מיובאים אחרי פרשת רמדיה, יקבלו ממשרד הבריאות פיצוי של 800 אלף שקל. הפיצוי יינתן במסגרת הסדר פשרה שאליו הגיעו הצדדים, על רקע תביעה שהגישו היבואנים נגד המשרד.

 

בתביעה בגובה 2 מיליון שקל שאותה הגישו היבואנים

ב־2009, באמצעות עו"ד גיל נדל, הם טענו כי נפגעו על רקע ההקפדה היתרה של המשרד בכל הנוגע לטיפול במוצרים מיובאים, אחרי הגשת כתבי האישום נגד בכירי המשרד בפרשת רמדיה ב־2008.

 

לטענת היבואנים, ההקפדה היתרה שנקטו אנשי המשרד באה לידי ביטוי בבדיקת כל משלוחי המזון המיובאים - ולא רק חלק מהם - והובילה לכך שהסחורה המיובאת התעכבה בנמל במשך תקופה ממושכת של שלושה שבועות, מה שדרש מהיבואנים לשלם דמי אחסון והוביל להרס של חלק ניכר מהמזון.

 

במסגרת הסדר הפשרה בין הצדדים, הוחלט כי משרד הבריאות יפצה את היבואנים, "מבלי להודות בטענות מי מהצדדים ולצורך סילוק סופי של התובענה". ההסדר קיבל תוקף של פסק דין בבית משפט השלום בבית שמש.

 

פרשת רמדיה אירעה בשנת 2003. במסגרת הפרשה, תינוקות שצרכו את הפורמולה הצמחית של החברה נפגעו בעקבות הורדת מינון ויטמין B1 מהמוצר, בניגוד למוצהר על אריזתו. חקירת הפרשה נמשכה זמן רב, ורק ב־2008 הוגשו במסגרתה כתבי אישום, בין היתר נגד חמישה בכירים במשרד הבריאות.

 

הגשת האישומים נגד בכירי המשרד זעזעה את מערכת הפיקוח על מזון במשרד הבריאות וגרמה, כאמור, להחמרה בפיקוח על משלוחי מזון לישראל. ב־2011 נחתמו עם החמישה הסדרי טיעון ללא הרשעה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x