$
פרסום ושיווק

יוניליוור: מוצרים יתייקרו ב-5%-6% אחרי החגים

לטענת החברה, העלייה במחירים נובעת מהתייקרות החשמל, הדלק והמים. לא פורסם עדיין אילו מוצרים יתייקרו, אך על רקע עליית מחירי החיטה צפויים לעלות מחירי דגני הבוקר והמאפים. הנקל סוד: "נספוג ההתייקרויות"

אורנה יפת 13:5919.08.12
ענקית מוצרי הצריכה יוניליוור מודיעה כי תבצע מהלך של העלאת מחירים בשיעור ממוצע של 5%-6%, בחלק ממוצריה, לאחר החגים. עליית המחירים נובעת, לדברי החברה, מההתייקרות המתמשכת בתשומות הייצור וחומרי גלם.

 

החברה מסרה עוד כי עליית המחירים תיכנס לתוקפה רק לאחר תקופת חגי תשרי, "מתוך התחשבות בציבור הצרכנים".

 

יוניליוור מחזיקה בין היתר במותגים קנור, ליפטון, דאב, בייגל בייגל, תלמה, הלמנס, אפיכל, אקס, פינוק, בדין וסיף פנטסטיק. בחברה עוד לא הודיעו מהם המוצרים שצפויים להתייקר, אך בהתחשב בהתייקרות החיטה והסויה, צפויה יוניליוור לייקר את דגני הבוקר, חטיפי הבוקר, מוצרי הבייגלה והמאפים של בייגל בייגל, המרגרינה, המיונז ושורת מוצרים נוספים.

 

לדברי אנג'לו טרוקיה, יו"ר ומנכ"ל יוניליוור ישראל, "במשך תקופה ארוכה ספגה יוניליוור את עליית התשומות ונמנעה מהעלאת מחירים. אולם הגענו לשלב שבו החברה אינה יכולה עוד להמשיך ולספוג התייקרויות אלה. מתוך התחשבות בציבור הצרכנים, עליית המחירים תיכנס לתוקפה רק לאחר החגים".

 

גם מוצרי החלב צפויים להתייקר גם מוצרי החלב צפויים להתייקר צילום: יובל חן

 

בחברה מציינים כי בשנה האחרונה התייקרו הדלק והגז בכ-15%, המים ב-27% והחשמל ב-33%. עוד נמסר מהחברה כי "המשבר העולמי הנובע מבצורת קשה בארצות הברית, בסין ואזורים שונים באירופה הביא למחסור בתבואות וכתוצאה מכך לעלייה חדה במחירי חומרי הגלם. כך למשל התירס התייקר ב-60%, החיטה ב-50% והסויה ב-20%. בנוסף, העלייה במחיר הדלק גרמה לעלייה של 15% במחיר אריזות הפלסטיק, והעלייה בשער הדולר תורמת אף היא להתייקרות התשומות".

 

המהלך של יוניליוור הוא סנונית ראשונה בשורת התייקרויות שצפויות בענף המזון ומוצרי הצריכה לאחר החגים. כמו יוניליוור, גם אסם, שטראוס וחברות נוספות עובדות עם אותם חומרי גלם שהתייקרו לאחרונה. גם אסם מתבססת על ייצור מרובה של חיטה, ולא מן הנמנע שאף היא תודיע על התייקרות בקרוב של דגני בוקר, פסטות, קרקרים, עוגות ועוגיות, ביסלי, שניצל תירס של טבעול ועוד.

 

שטראוס אף היא מייצרת מוצרים עם שימוש בחיטה, בעיקר בתחום המתוקים, ולא מן הנמנע שגם היא תצטרף למגמה ותייקר בעיקר את מוצרי עלית, בהם העוגות והעוגיות, הוופלים, פסק זמן, שוקולדים. מוצרי החלב צפויים גם הם להתייקר לנוכח התייקרות החלב, כפי שהודיע בשבוע שעבר משרד החקלאות.

 

עליית מחירי החיטה השפיעה גם על מחירי הלחם. בשבוע שעבר הודיע משרד התמ"ת על התייקרות הלחם שבפיקוח בשיעור של 6.53%.

 

משטראוס סירבו להתייחס לשאלה אם צפויה עליית מחירים בקרוב, אך כרגע מוצרי החברה אינם מתייקרים.

 

מאסם נמסר כי "באסם עדיין לא התקבלה החלטה. ככל הנראה ,לא יהיה מנוס מהעלאת מחירים במוצרים שבהם חלה התייקרות משמעותית בתשומות מאז עדכון המחירים האחרון בינואר 2011".

 

עמדה שונה הציג דני שרף, מנכ"ל חטיבת הדטרגנטים ונשיא הנקל סוד; לדבריו, "למרות עליית מחירי חומרי הגלם והאנרגיה אשר מייקרות את עלויות הייצור, ההובלה והאספקה ולמרות הפיחות בשער השקל - החליטה הנקל סוד, בשלב זה, לספוג את התייקרויות הללו, על מנת שלא לייקר את מוצריה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x