$
פרסום ושיווק

רשות השידור משכה את מכתבי השימועים לפני פיטורי הטאלנטים

בית הדין לעבודה הורה לעצור את הפיטורים ברשות השידור לאחר עתירה שהגישה אגודת העיתונאים בירושלים. רשות השידור: "תהליך השימועים יתחדש לאחר חג הפסח"

שלי פריצקר 15:4629.03.12

הפיטורים ברשות השידור ייעצרו לעת עתה: רשות השידור משכה היום (ה') את מכתבי השימועים ששלחה לעובדים בחוזים אישיים וטאלנטים, ולעובדים הצעירים עד שלוש שנות ותק. זאת בעקבות הוראת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים לאחר דיון בעתירה שהגישה בנושא אגודת העיתונאים בירושלים.

 

בשבוע

שעבר רשות השידור שלחה מכתבי זימון לשימוע לכ-40 עובדים בעלי חוזים אישיים בהם ינון מגל, יגאל רביד, אורי לוי, קרן נויבך, גילי שם טוב, שרון וכסלר ועוד. בסופו של התהליך כחלק מהליך הרפורמה תיאלץ הרשות לפטר 30 עובדים בעלי חוזים אישיים ולאחרים יקוצץ השכר. בנוסף נשלחו 26 זימונים לשימועים לעובדי הטלוויזיה והרדיו עם ותק של עד 3 שנים.

 

עמדת האגודה היתה כי הרשות מיהרה לפתוח בהליכי הפיטורים בטרם נכנסה הרפורמה לתוקף. בהמלצת בית הדין נקבע כי יחל הליך הידברות בנושא בין האגודה לרשות. הצדדים ישובו להיפגש בבית הדין ב-22 באפריל כדי לדווח על התקדמות במו"מ.

 

יו"ר אגודת העיתונאים דני זקן מסר בתגובה כי הוא מברך על החלטת בית הדין אשר מנע את הפיטורים כעת וציין כי "בית הדין אימץ את עמדת אגודת העיתונאים בירושלים לפתוח בהידברות, עמדה שהוצגה בפני הנהלת רשות השידור, אך משום מה לא התקבלה".

 

רשות השידור מסרה כי "תהליך השימועים יתחדש לאחר חג הפסח, הן לגבי עובדים הנמצאים בתקופת ניסיון של עד 3 שנים והן לגבי בעלי החוזים האישיים". מנכ"ל רשות השידור ד"ר אמיר גילת כינס היום את צוות הרפורמה וחזר והדגיש כי הוא נחוש ליישם את כל הסכמי הרפורמה ככתבם וכלשונם בהקדם האפשרי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x