$
פרסום ושיווק

בלעדי ל"כלכליסט" - אחרי גאפ ו־H&M: אברקרומבי אנד פיץ' יפתחו חנויות בישראל

חברת סקאל הולדינגס, שבבעלות חיים סקאל, עתידה לקבל את הזיכיון בארץ. זאת לאחר שסקאל ויבואנים נוספים כבר מפיצים את בגדי המותג בחנויות ביבוא מקביל

אורנה יפת 07:0014.09.11

חנויות רשת האופנה האמריקאית אברקרומבי אנד פיץ' בדרכן ארצה, כך נודע ל"כלכליסט". חברת סקאל הולדינגס הישראלית, שבבעלות חיים סקאל, עתידה לקבל את הזיכיון לפתיחת החנויות. עוד נודע כי באחרונה מבקרים נציגי אברקרומבי בישראל, בודקים את השוק ועורכים סיורים בקניונים.

 

עד היום החברה העולמית לא הביעה רצון לפתוח חנויות תחת שם המותג בישראל, ועל כן חיים סקאל מפיץ את המותג ברשת חנויות J שבבעלותו, אשר מונה שש חנויות, בין היתר בקניון רמת אביב, שדרות ממילא, מתחם ביל"ו סנטר וקניון ארנה. מאחר ש־J היא חנות רבת־מותגים, 70% משטח החנות מיועדים לפריטי המותג אברקרומבי אנד פיץ', ובשאר השטח סקאל מוכר מותגים מיובאים נוספים כמו אוניל, קוויקסילבר ו־ROXY. מאחר שהמותג פופולרי בקרב ישראלים, הוא מיובא גם ביבוא מקביל ונמכר בחנויות אופנה פרטיות בישראל. סקאל הוא גם בעל הזיכיון להפצת מוצרי החברה ברוסיה, בדרום אפריקה ובמזרח אירופה, והוא מפיץ את המותג בסיטונאות.

 

אברקרומבי אנד פיץ' הוקמה ב־1892 במנהטן על ידי דיוויד אברקרומבי ועזרא פיץ'. הרשת האמריקאית מתמחה באופנת קז'ואל לבני 18–25. החברה מפעילה מאות חנויות ברחבי ארה"ב, שפועלות תחת המותגים אברקרומבי אנד פיץ', Hollister ו־Gilly Hicks. בעבר הפעילה החברה רשת נוספת תחת השם RUEHL, שלא הצליחה לשרוד את המשבר הכלכלי ונסגרה בתחילת 2010.

 

ההתעניינות הנוכחית של החברה בישראל באה בהמשך למגמת התפתחותה אל מחוץ לגבולות ארה"ב, תהליך שבו החלה עם פתיחת חנויות בלונדון, איטליה, דנמרק, צרפת ויפן.

 

בשנתיים האחרונות הגיעו לישראל מותגי אופנה בינלאומיים מובילים, ובהם H&M, גאפ, ברשקה ופוראבר 21 שייפתח בקרוב. לא מן הנמנע כי התפתחות המותגים בארץ השפיעה על החלטת החברה להגיע לישראל והקלה על סקאל במו"מ בנושא. אך בעוד ש־H&M ופוראבר 21 משחקים במגרש של המותגים הזולים, אברקרומבי אנד פיץ' הוא מותג יוקרתי יותר, ובכל זאת הוא אהוד מאוד בקרב ישראלים.

 

דובר סקאל הולדינגס סירב להתייחס לידיעה.

 

לכתבה באנגלית לחץ כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x