$
פרסום ושיווק

פרשת יונייטד: המחוזי דחה את בקשת הביזיון כנגד שלמור-אבנון-עמיחי ואורן יוניוב

השופט זפט קבע, כי משניתן פסק הבורר לפני שבועיים, הוא שקובע ולא הצו הזמני שאסר את ההתקשרות בין שלמור ליוניוב ושניתן בחודש נובמבר. בראובני פרידן נערכים להגיש בקשה חדשה

מיטל זדה 17:2401.02.09

סוף לפרשת יונייטד? שופט בית המשפט המחוזי, יהודה זפט, דחה לפני זמן קצר (א') את בקשתו של משרד הפרסום ראובני-פרידן, להטיל על שלמור-אבנון-עמיחי ועל אורן יוניוב אשמה של ביזיון בית משפט, בגין הפרת צו מניעה זמני.

 

מדובר בהחלטה שבאה לאחר השתלשלות משפטית, שתחילתה בחודש

נובמבר האחרון, אז ניתן צו מניעה זמני האוסר על שלמור-אבנון-עמיחי להעסיק את אורן יוניוב, במישרין או בעקיפין, עד להכרעת המחלוקת בין ראובני לשלמור בהליכי בוררות, בנוגע לחברת יונייטד.

 

כזכור, לאחר הוצאת הצו הודיע אורן יוניוב, מנכ"ל יונייטד לשעבר, כי חברת המדיה יוניון שהוקמה היא בבעלותו הפרטית ולא בבעלות שלמור-אבנון-עמיחי. בעקבות כך, הגישו ראובני פרידן בקשה לביזיון בית משפט, במסגרתה טענו עורכי הדין רון ברקמן וגילעד פורת, כי שלמור ויוניוב, באמצעות חברת יוניון, מפרים את צו המניעה שניתן כנגד שלמור.

 

לפני פחות משבועיים החליט הבורר בין הצדדים, השופט בדימוס בעז אוקון, על מתן צו אכיפה, המחייב את שלמור לקיים את התחייבותה בעניין אי-העסקת יוניוב - כפי שנקבע בהסכם המייסדים של חברת יונייטד - וזאת למשך שנה, שהחלה כבר ב-1.11.

 

בהחלטתו של השופט זפט, היום, נכתב: "הבורר ראה לנכון לאכוף על שלמור את התחייבותה בעניין אי-העסקת יוניוב למשך 12 חודשים, אולם לא עשה את צו המניעה לסעד סופי. לפיכך, נראה כי עם מתן פסק הבורר - פקע תוקפו של צו המניעה הזמני".

 

עוד הוסיף השופט בהחלטתו, כי "מעת מתן פסק הבורר ואילך, הצו התקף ביחסים בין הצדדים אינו הצו הזמני מתאריך 10.11, כי אם צו הבורר - ולכן אין עוד מקום לסנקציה, שעניינה ציות לצו הזמני".

 

עורך הדין רון ברקמן, המייצג את ראובני-פרידן, מסר בתגובה להחלטה: "השופט זפט קבע שהוא מתרשם ששלמור מקיים את צו המניעה הזמני למראית עין בלבד ולכן הגשת הבקשה לביזיון הייתה מוצדקת. יחד עם זאת, הוא מוסיף וקובע שבשלב זה הוא לא נותן צו ביזיון, משום שהחלטת הבורר אוקון היא החלטה חדשה".

 

עו"ד ברקמן הוסיף: "בנסיבות אלו, תוגש בקשה חדשה לסעד זמני וביזיון, כדי לאכוף את החלטותיהם של אוקון והשופט זפט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x