סגור

ביג ממשיכה לצאת מאמריקה: מכרה שני מרכזי קניות ב-114 מיליון דולר

העסקאות במדינות ויסקונסין ואורגון בוצעו מעל לערכן בספרי החברה. מדובר בחלק ממימוש אסטרטגיה שעליה הודיעה ביג, שתכליתה לאפשר לחברת מרכזי הקניות להתמקד בישראל ובאירופה

חברת המרכזים המסחריים ביג ממשיכה למכור את נכסיה בארצות הברית, כחלק ממימוש האסטרטגיה שלה להתמקד בפיתוח נכסיה בישראל ובאירופה.
החברה שמנהל חי גאליס מכרה שני מרכזים מסחריים פתוחים במדינות ויסקונסין ואורגון בתמורה ל-114.4 מיליון דולר. בשתי העסקאות המדוברות נמכרו הנכסים בשווי גבוה מעל לשווי בספרי החברה.
ביג מכרה את מרכז הקניות סנסט אספלנדה בעיר הילסבורו שבאורגון תמורת 68.4 מיליון דולר - 5.4 מיליון דולר יותר מערכו בספרי ביג. שטח המרכז הוא 25 אלף מ"ר, והתמורה משקפת שיעור היוון של 6% על הכנסות נטו מדמי שכירות (NOI) של 4.1 מיליון דולר בשנה הבאה.
שיעור התפוסה בנכס באורגון עומד על 91.2%, וכעת מנהל מגעים שוכר אפשרי לשכירת שטח של 2,000 מ"ר, כך ששיעור התפוסה יטפס ל-99%. מחיר המרכז בעסקה תלוי באותו שוכר - אם לא ייסגר חוזה ההשכרה, יוכל הרוכש לקנות את המרכז בסכום של 65.9 מיליון דולר. על הנכס רובצת הלוואה של 32.6 מיליון דולר, שתוסב על שם הרוכשים כשתושלם העסקה.
הנכס השני הוא מרכז גרינוויי סטיישן בעיירה מידלטון שבוויסקונסין. מחיר המכירה עבור הנכס עומד על 46 מיליון דולר, גבוה ב-4 מיליון דולר משוויו בספרי ביג. שיעור ההיוון בעסקה עומד על 7% לפי ה-NOI לשנה הבאה שצפוי להסתכם ב-3.2 מיליון דולר. המרכז בשיעור תפוסה נמוך יחסית של 83%, והוא משתרע על שטח של 27.1 אלף מ"ר, ועליו רובצת הלוואה של 30.3 מיליון דולר, שתיפרע בעת השלמת העסקה.
1 צפייה בגלריה
מרכז קניות סנסט אורגון שמוכרת ביג מרכזי קניות
מרכז קניות סנסט אורגון שמוכרת ביג מרכזי קניות
מרכז הקניות סנסט אספלנדה באורגון
(צילום: אסף רביבו)