סגור
בית אקרשטיין ב הרצליה פיתוח
בית אקרשטיין בהרצליה פיתוח (צילום: אוראל כהן)

קבוצת הבנייה והתשתיות אקרשטיין רשמה זינוק בהכנסות וברווחים

הכנסות הרבעון השלישי עלו ב-18.8% ל-271.2 מיליון שקל, הרווח הנקי קפץ ב-43% ל-21 מיליון שקל; בשל המלחמה בעזה הופסקה פעילות הבינוי והמיגון של אקרשטיין בגבול הצפון; לפני עשרה ימים החליף אהוד דנוך את דורון סלע בתפקיד מנכ"ל הקבוצה

קבוצת אקרשטיין חתמה את הרבעון השלישי של השנה עם עלייה של 18.8% בהכנסות לעומת הרבעון השלישי של 2022 והן הסתכמו ב-271.2 מיליון שקל. הרווח הנקי שלה עלה ביותר מ-43% לעומת הרבעון המקביל והסתכם בכ-21 מיליון שקל.
את עיקר הכנסותיה ברבעון הוביל מגזר ההנדסה שלה, הן הסתכמו ב-146.5 מיליון שקל - עלייה של יותר מ-31% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל. המספרים החזקים שמציג המגזר מושפעים משורה של חוזים משמעותיים עם משרד הביטחון ועם אלביט מערכות. אשתקד הקבוצה התקשרה עם משרד הביטחון להקמת חומה במסגרת הפרויקט למיגון גבול הצפון בסכום של כ-187 מיליון שקל ומיגון של כמה קטעים לאורך קו התפר בכ-162 מיליון שקל.
נוסף על אלה, היא מקדמת את עבודות התשתית, הבינוי וההקמה של מבני המשרדים, המנהלה והמרכז הלוגיסטי החדשים של אלביט מערכות ברמת בקע שבנגב, והיקף ההכנסות המוערך מפעילות זו עומד על כ-80 מיליון שקל.
מגזר התעשייה של הקבוצה הציג ברבעון עלייה של יותר מ-21% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל והן הסתכמו ביותר מ-103 מיליון שקל. הגידול בפעילות המגזר בא על רקע עלייה שחלה במכירת מוצרים למיזמי פיתוח סביבתי ועיצוב הנוף, ואפשר שיש לה קשר גם למערכת הבחירות לרשויות המקומיות.
בעקבות המלחמה בעזה פעילות הבינוי והמיגון של אקרשטיין בגבול הצפון הופסקה, וקווי הייצור שלה מוקדו לספק הזמנות מהמגזר הביטחוני שהגביר ביקושים למוצרי המיגון והבנייה המתועשת שלה.
מנכ"ל הקבוצה אהוד דנוך העריך כי הביקושים הגבוהים בתחום פתרונות המיגון ימשיכו להיות גבוהים בטווח הזמן הנראה לעין. הערכתו נתמכת בהימשכות המלחמה בעזה והיעדר הוודאות באשר לאופן התפתחותה. לדבריו "הביקושים הגבוהים יישארו לאורך זמן, לצד הדרישה לפתרונות ייחודיים בתחום הבנייה המתועשת. נפעל להתאמת מפעלי הייצור של הקבוצה לטובת הגדלה היקפי הפעילות".
בימים האחרונים דנוך מונה למנכ"ל הקבוצה, לאחר שבשנתיים האחרונות היה מנכ"ל אקרשטיין תעשיות. הוא החליף את דורון סלע, שהודיע באחרונה על פרישה.
אקרשטיין עוסקת בפיתוח ובייצור של מוצרי בטון לפיתוח סביבתי, בנייה ותשתיות ונמצאת בשליטת (70%) של משפחת אקרשטיין. היא מייצרת ב-18 מפעלים בשלושה אתרי ייצור בארץ, בירוחם, אשדוד ובאזור התעשייה צחר שבצפון. לקבוצה שלושה מפעלים נוספים בארה"ב. בתשעת החודשים הראשונים של 2023 היא רשמה גידול של כ-35% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה והן הסתכמו ביותר מ-785 מיליון שקל.