סגור

שבוע וחצי אחרי דיסקונט - הפועלים בהנפקה הגדולה אי פעם בשוק המקומי

הבנק גייס בשלב המוסדי 4.9 מיליארד שקל בהנפקת שתי סדרות אג"ח - הביקוש הכולל הסתכם ב-7 מיליארד שקל; בשבוע שעבר גייס בנק דיסקונט 4.6 מיליארד שקל עם ביקושים בסכום של 5.8 מיליארד שקל

מירוץ חימוש בין הבנקים הגדולים? בנק הפועלים סיים אתמול את שלב הגיוס המוסדי בשתי סדרות אג"ח בהיקף של 4.9 מיליארד שקל. מדובר, בהנפקה הגדולה ביותר אי פעם בשוק המקומי.


שתי הסדרות כמעט שוות בגודלן. הסדרה הראשונה, סדרה 100, כללה גיוס בהיקף של 2.44 מיליארד שקל. סדרה זו אינה צמודה למדד ונושאת ריבית של 2.5% ותיפרע בין 2022 -2031 בשיעור שווה של 10% מדי שנה.

1 צפייה בגלריה
סניף בנק הפועלים מבחוץ רד האט
סניף בנק הפועלים מבחוץ רד האט
סניף בנק הפועלים
(צילום: אביב גוטליב)

הסדרה השניה, סדרה 200, גייסה 2.46 מיליארד שקל. הסדרה צמודה ונושאת חוב של 0.1% וגם היא תיפרע בין 2022 ל-2031 מדי שנה בשיעורים שווים. הביקוש הכולל של המוסדיים לשתי הסדרות הסתכם ב-7 מיליארד שקל.
פועלים: "על רקע המשך מגמת הצמיחה המואצת של הבנק ומתוך רצון לגוון את בסיס המקורות, בנק הפועלים השלים הערב (אמש) את שלב הגיוס המוסדי של שתי סדרות אג"ח חדשות – בהיקף של כ-2.45 מיליארד ש"ח בכל סדרה ובסך כולל של כ-4.9 מיליארד ש"ח. זוהי ההנפקה הגדולה ביותר שנעשתה עד כה במערכת הבנקאית בישראל. גיוס הסדרות זכה לביקושי שיא שעמדו על למעלה מ-7 מיליארד ש"ח. בכוונת הבנק להשלים מחר (היום) את ההנפקה באמצעות מכרז לציבור".
השיא של פועלים נקבע שבוע וחצי בלבד לאחר שנקבע שיא גיוס מצד בנק אחר, בנק דיסקונט שגייס הון בהיקף של 4.6 מיליארד שקל.