סגור

מנכ"ל סלקום החדש ירוויח 2.5 מיליון שקל פחות מקודמו בתפקיד - אבי גבאי

דניאל ספיר יקבל 4.4 מיליון שקל בשנה כמנכ"ל - נמוך ב-37% ביחס לקודמו. חבילת השכר של המנכ"ל החדש של חברת התקשורת כוללת שכר ישיר, מענק מטרה, תשלום מבוסס מניות ותשלומים אחרים

שכרו של מנכ"ל סלקום החדש דניאל ספיר יעמוד על כ-4.4 מיליון שקל בשנה, כך לפי ההודעה לבורסה שפרסמה היום (א') חברת התקשורת. מדובר בשכר נמוך ביותר מ-2.5 מיליון שקל ביחס לקודמו של ספיר בתפקיד, אבי גבאי.
לפי ההודעה, חבילת השכר של ספיר תכלול ב-2021 שכר ישיר של 1.32 מיליון שקל. בנוסף הוא יקבל מענק מטרה של 1.1 מיליון שקל (גובה המענק בפועל יהיה תלוי בביצועים הכספיים של החברה ובהערכה איכותית של הדירקטוריון את תפקודו), תשלום מבוסס מניות בסך 1.33 מיליון שקל (לפי הסכם ההעסקה עם ספיר, מדובר בחלק מתשלום מבוסס מניות שייפרס על פני חמש שנים ויעמוד על 6.65 מיליון שקל בסך הכל) ותשלומים אחרים בסך 648 אלף שקל (ובהם תשלומים לביטוח מנהלים, קרן השתלמות, אש"ל והחזר הוצאות רכב).
1 צפייה בגלריה
דניאל ספיר מנכ"ל סלקום
דניאל ספיר מנכ"ל סלקום
דניאל ספיר, מנכ"ל סלקום
(צילום: יואב אלון)
למרות הסכום המשמעותי, שמכניס את ספיר בבטחה למאיון העליון של מקבלי השכר במשק הישראלי, מדובר בירידה לעומת תנאי השכר של המנכ"ל הקודם. מצד שני מדובר בצמצום מסוים של פערי השכר בין ההנהלה הבכירה לבין עובדים מן השורה בסלקום.
גבאי השתכר בשנתו האחרונה בתפקיד 6.96 מיליון שקל – מרביתם, 5.36 מיליון שקל, בדמות תשלום מבוסס מניות – כך ששכרו של ספיר מייצג צמצום של כ-37% בחבילת השכר של מנכ"ל סלקום. עדיין חגיגת שכר, אבל קצת פחות מפוארת מבעבר.