סגור

טאבולה רוכשת חברת אי-קומרס אמריקאית ב-800 מיליון דולר

החברה הישראלית, שהשלימה לפני חודש את ההנפקה בניו יורק לאחר שגייסה חצי מיליארד דולר - רוכשת את קונקסיטי האמריקאית, שמפעילה פלטפורמת המלצות לקניות אונליין ועם לקוחותיה נמנות רשתות גדולות ובהן וולמארט

חודש לאחר השלמת ההנפקה הראשונה בניו יורק, טאבולה מתחילה להשתמש במזומנים שגייסה (חצי מיליארד דולר). החברה הודיעה על רכישת ענק של 800 מיליון דולר, רובה במזומן. החברה הנרכשת היא קונקסיטי האמריקאית (connexity), שמפעילה פלטפורמת המלצות לקניות אונליין.


קונקסיטי פועלת מלוס אנג'לס ומעסיקה 200 עובדים, ולאחר הרכישה תהפוך לזרוע אי-קומרס של טאבולה. עם לקוחות החברה נמנות רשתות גדולות כגון וולמארט, מייסיס וסקצ'רס.

1 צפייה בגלריה
מייסד טאבולה אדם סינגולדה
מייסד טאבולה אדם סינגולדה
מייסד טאבולה אדם סינגולדה
(צילום: יוטיוב)

העסקה הנוכחית של טאבולה מתחרה בהיקפה במהלך הנועז של קומברס הישראלית, אשר רכשה את בוסטון טכנולוג'י ב-850 מיליון דולר ב-1997, אך אז היה מדובר בעסקת מניות. עסקה גדולה יותר היתה ב-2016 של נייס, שרכשה חברת שירותים לענן ב-940 מיליון דולר.
המיזוג בין קונקסיטי לטאבולה ייצור חברה עם הכנסות של 500 מיליון דולר ורווח EBIDTA של 185 מיליון דולר בסיכום של 12 חודשים שהסתיימו בסוף מרץ 2021. הרכישה מכניסה את טאבולה לתחום אסטרטגי חדש של קניות ברשת, מעבר לתחום של המלצות תוכן בו פעלה עד עכשיו.
מדובר בשוק עם פוטנציאל גבוה יותר משמעותית, אשר עבר קפיצת מדרגה במהלך הקורונה. גם מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק, ציין באחרונה כי העתיד של אינסטגרם הוא בכניסתה לקניות אונליין.
לאחר המיזוג לקוחות של קונקסיטי יופיעו בפיד של המלצות טאבולה מתוך כוונה להגדיל את הכנסות האתרים. טאבולה מצדה תפתח המלצות תוכן גם בתחום המסחר אונליין עבור מוצרים של לקוחותיה וכן תוכל להצביע ללקוחותיה בתחום התוכן באילו מוצרים מתעניינים גולשיהם כדי שניתן יהיה להציג אותם באתר.
קונקסיטי נחשבת לאחת החברות הגדולות בתחומה, עם יותר ממיליון עסקאות חודשיות שנעשות בפלטפורמה שלה. היא עובדת עם 1,600 סוחרים ישירים ו-6,000 חברות תוכן, ובהן קונדה נאסט והרסט. לחברה 100 מיליון משתמשים ייחודיים בחודש. טאבולה מעריכה כי הכנסותיה יצמחו ביותר מ-20% השנה לעומת 2020, וגם תגיע לרווחיות בשנה הראשונה המלאה לאחר השלמת העסקה. בחברה הממוזגת יהיו 1,600 עובדים, וביל גלאס, מנכ"ל קונקסיטי, יכהן כראש החטיבה החדשה בטאבולה.
החברה הנרכשת יצרה הכנסות נטו של 78 מיליון דולר ב-2020, צמיחה של 24% לעומת 2019. רווח EBITDA עמד על 38 מיליון דולר, לעומת 28 מיליון דולר שנה לפני כן. טאבולה תשלם 260 מיליון דולר במזומן, 240 מיליון דולר במניות ו-300 מיליון דולר באמצעות נטילת חוב. טאבולה החלה להיסחר בוול סטריט לפני מעט פחות מחודש לאחר שהשלימה מיזוג עם חברת ספאק של ION, לפי שווי של 2.6 מיליארד דולר.