סגור
כנס וירג'ין לחדשנות 2019 גיל שוויד מנכ"ל ובעלי צ'ק פוינט
גיל שויד מנכ"ל צ'ק פוינט (צילום: יאיר שגיא)

צ'ק פוינט מסכמת רבעון ומזהירה: "מתקפות הסייבר על ישראל הוכפלו לשיא"

הכנסות ורווחי חברת הסייבר הישראלית ברבעון הראשון עלו לעומת הרבעון המקביל ומול התחזיות; גיל שויד המנכ"ל: "לאיראנים השפעה משמעותית על פגיעה בתשתיות קריטיות, וכל יום מותקפים סקטורים ציבוריים, בריאותיים ופרטיים"; על החלפתו בתפקיד המנכ"ל: "כשיהיה מה לדווח נעדכן"

חברת צ'ק פוינט דיווחה היום על תוצאות הרבעון הראשון של 2024, הרבעון הראשון של החברה מאז הודיעה על פרישתו העתידית של המנכ"ל ואחד ממייסדיה גיל שויד. החברה נסחרת בשווי שוק של 18.17 מיליארד דולר. המניה יורדת בטרום בניו יורק ב-3%.
הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2024 עמדו על 599 מיליון דולר בהשוואה ל-566 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2023, עלייה של 6% לעומת הרבעון המקביל ב-2023. ציפיות האנליסטים היו ל-595 מיליון דולר. הרווח למניה עמד על 2.04 דולר, עלייה של 13% לעומת הרבעון המקביל, הציפיות היו ל-2.01 דולר.
הרווח התפעולי ברבעון הראשון עמד על 252 מיליון דולר בהשוואה ל-238 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2023, המהווים 42% מסך ההכנסות הן ברבעון הראשון של 2024 והן ב-2023.
הרווח הנקי עמד על 235 מיליון דולר בהשוואה ל-218 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2023. הרווח למניה בדילול היה 2.04 דולר בהשוואה ל-1.80 דולר ברבעון הראשון של 2023, עלייה של 13%.
בשיחת הוועידה עם המשקיעים לאחר הצגת הדוחות התייחס המנכ"ל גיל שויד למתקפות הסייבר על ישראל ואמר כי "כמות המתקפות הכפילה את עצמה מאלף לאלפיים בחודש. חלק ניכר מהעלייה היא מצד קבוצות איראניות וחיזבאללה, ורואים שלאיראנים יש השפעה משמעותית לפגיעה בתשתיות קריטיות. זהו מספר שיא. כל יום מותקפים סקטורים ציבוריים, בריאותיים ופרטיים".
שויד על החלפתו בתפקיד המנכ"ל: "תהליך המינוי של המחליף יעשה בצורה טובה יותר ואנחנו בליבו של התהליך כעת וכאשר יהיה מה לדווח נעדכן".
בתגובה לדוחות אמר שויד כי "הרבעון הראשון הניב תוצאות מצוינות עם הכנסות ורווח למניה בקצה העליון של התחזיות שלנו. סיפקנו צמיחה דו-ספרתית חזקה בהסכמי Infinity Platform, המהווים כעת למעלה מ-13% מסך ההכנסות. ההכנסות החוזרות והמצטברות שלנו מייצגות כעת 83% מסך ההכנסות".
לדבריו, "הצגנו את Quantum Force, קו חדש של שערי אבטחה המעצים ארגונים מכל הגדלים עם טכנולוגיית חומת האש מהדור הבא. בנוסף, השקנו טכנולוגיות חדשות כולל Harmony SaaS המגן על פלטפורמות ונתונים של SaaS, ו-Infinity AI Copilot, עוזר אבטחה המופעל על ידי בינה מלאכותית המשפר את אפקטיביות האבטחה בארגונים".
שויד הוסיף: "הפלטפורמה שלנו מתאימה לענן ומבוססת AI. אנחנו מצליחים להכניס הרבה מוצרים תחת מעטפת אחת למרכז רכישות של לקוח אחד, וכל הפתרונות עובדים יחד וזה הופך את הפתרון שלנו להרבה יותר טוב. יש לנו מספר רב של מנועי AI שמתחברים למערכות ההגנה שלנו. אנחנו משקיעים יותר ויותר כיצד להעביר מידע בין הכלים השונים. אם נראה חשש במקום בעייתי אחד נדע לחסום אותו בכל מקום שמחובר אלינו וזו תכונה ייחודית שלנו. הבינה המלאכותית תהיה חלק משמעותי בעתיד שלנו. עשינו שותפות משמעותית עם אנבידיה ונאפשר הגנה על כל השבבים שלהם וזו שותפות שאני מקווה שתתרגם לרמת אבטחה גבוהה מאוד לאותם תשתיות AI".
רועי גולן סמנכ"ל הכספים: "רואים שהצמיחה ממשיכה להגיע ממנויים והוא מנוע הצמיחה העיקרי שלנו. האלמנט העיקרי הוא הביצועים של מערכת אינפיניטי שיש לה ביקוש גבוה אצל לקוחות חדשים וקבועים".