סגור

אס.או.אס אנרגיה זכתה במכרז לתדלוק משאיות בגז טבעי בפארק חיריה

החברה, בבעלות קרן פימי ותומר לוי, תתדלק במסגרת ההסכם את משאיות התברואה של איגוד ערים דן. תוקפו לשבע שנים, ובהיקף של 90-80 מיליון שקל בשנה

חברת אס.או.אס אנרגיה, בבעלות קרן פימי ותומר לוי, זכתה במכרז לתדלוק משאיות תברואה בגז טבעי דחוס (גט"ד) בפארק המיחזור איגוד ערים דן חירייה.


ההסכם הוא לשבע שנים, והיקפו 90-80 מיליון שקל בשנה. את המכרז פרסם איגוד ערים דן לתברואה.
משאיות איסוף האשפה העירוניות בערי ישראל הממונעות בסולר, שנחשב מזהם, אמורות לעבור לשימוש בגז טבעי דחוס לא מזהם. מעבר כזה נעשה ברוב מדינות מערב אירופה.
בישראל אימצו את הנושא ועירית תל אביב כבר פרסמה מכרז לרכישת משאיות תברואה לאיסוף אשפה ממונעות בגז טבעי דחוס. בישראל כמעט שלא קיימות תחנות תדלוק מסוג זה. מאחר שכל משאיות פינוי האשפה של האיגוד מגיעות ממילא בסוף כל יום לריקון באתר חירייה, הוא פרסם מכרז לתדלוקן בגט"ד בכניסה וביציאה מהאתר.
עבור חברת אס.או.אס אנרגיה הזכייה במכרז תהיה הפלטפורמה הראשונה לפתיחת זרוע מקבילה לזו של תדלוקי שטח בגז טבעי דחוס של רכבים כבדים כמו משאיות כבדות ואוטובוסים.
גיל ליבנה, מנכ"ל איגוד ערים דן לתברואה: "הקמת התחנה לתדלוק בגז היא נדבך נוסף חשוב בתפיסה הסביבתית שמוביל איגוד ערים דן. אנו מצפים להיענות מצד העיריות ליוזמה, על מנת שבעתיד הקרוב נראה ברחובות הערים יותר ויותר משאיות אשפה מונעות בגז״.