סגור
בורסה בורסת תל אביב 4
בורסת תל אביב (צילום: בלומברג)

דיסקונט השקעות רוצה להאריך את מח"מ האג"ח תמורת שעבוד מניות סלקום

דסק"ש דיווחה כי תציע למחזיקי האג"ח שלה להמיר חלק מכל סדרה לאג"ח חדש וארוך יותר, על מנת לשפר את התזרים; האג"ח החדש יהיה מגובה בשעבוד של מניות החברה הבת סלקום; בעלי המניות יזרימו 100 מיליון שקל

חברת דסק"ש דיווחה כי היא מתכוונת להציע למחזיקי האג"ח שלה להמיר חלק מהאג"חים שלהם לאג"חים ארוכים יותר שיגובו בשעבוד מניות של החברה הבת סלקום.
המטרה של דסק"ש, שמנוהלת בידי נטלי משען, היא להקטין את עומס פרעון החובות שלה. ההצעה צפויה להיות מוגשת לכל מחזיקי האג"ח ואם כולם ייענו לבקשה הדבר ייעשה באופן יחסי. השאלה היא האם המחזיקים יסכימו לשווי שדסק"ש מציעה או שילחצו לשפר אותו.
בדסק"ש מבצעים את הפעולה כאמור כדי לשפר את מח"מ החוב של החברה ולשפר את התזרים שלה. בנוסף על כך דיווחה החברה כי בעלי המניות שלה, ביניהם מגה אור של צחי נחמיאס ואלקו של האחים זלקינד, מתכוונים להשתתף בהנפקת זכויות שתעשה החברה בגובה של 100 מיליון שקל שמטרתה רכישת מניות של נכסים ובניין.
עד כה ביצעה החברה רכישה של 45 מיליון שקל וכעת היא מפרסמת למעשה שתבצע את המהלך בסך של 100 מיליון שקל – כלומר עוד 55 מיליון.
זו לא הפעולה היחידה שדסק"ש מבצעת על מנת לשפר את מבנה החוב של החברה לאור עליית הריבית והמלחמה. ביום חמישי דיווחה נכסים ובניין על מכירת 4% ממניות גב ים לכלל ביטוח בתמורה לסך של 246 מיליון שקל, שמשולמים לה באגרות חוב סדרה ט' של נכסים ובניין, מה שיפחית את החוב של נכסים ובניין.