סגור

אלפא תאו הישראלית מתמזגת עם חברה מארצות הברית לפי שווי של מיליארד דולר

המיזוג יכלול גיוס של עד 367 מיליון דולר לחברה הממוזגת אלפא תאו, המפתחת טיפול נגד גידולים סרטניים באמצעות קרני אלפא. תמשיך להיות מנוהלת על ידי צוות ההנהלה הנוכחי שלה

חברת ביומד ישראלית מנצלת את שוק המיזוגים הפורח של החודשים האחרונים. אלפא תאו, המפתחת טיפול נגד גידולים סרטניים באמצעות קרינת אלפא, מתמזגת עם הלת קייר קפיטל האמריקאית (Healthcare Capital Corp), לפי שווי של מיליארד דולר לחברה הממוזגת.


אלפא תאו קיבלה לאחרונה הכרה של ה-FDA כמכשיר רפואי פורץ דרך להתוויה של קרצינומה של תאי קשקש בחלל הפה ובעור לחולים שאינם יכולים לקבל טיפולים סטנדרטיים.
המיזוג יכלול גיוס של עד 367 מיליון דולר לחברה החדשה, עד 275 מיליון דולר במזומן יוחזקו בחשבון הנאמנות של הלת קפיטל (הנסחרת בנאסד"ק תחת סימול HCCC), ועוד 92 מיליון דולר במסגרת גיוס במבנה PIPE (השקעה פרטית בחברה ציבורית).
גיוס ה-PIPE הובטח באמצעות שילוב של משקיעים פיננסיים ואסטרטגיים הממוקדים בתחום הבריאות וכוללים את יוזמה אינווסטמנט, אוארקראוד, המייסדים של אייפקס פרטנרס, סר רונלד כהן ואלן פטריקוף, ומשקיעים בינלאומיים נוספים. עוד השקיעה בגיוס הפרטי קבוצת מדיסון.
לאחר השלמת המיזוג והגיוס הפרטי, ובהנחה שלא יבוצע פדיון מצד בעלי המניות הציבוריים, אלפא תאו צפויה להחזיק במאזניה כ-362 מיליון דולר במזומן.
ההון שגויס מיועד להרחיב את מימוש האסטרטגיה הקלינית של אלפא תאו, הכוללת הגשה לקבלת אישור שיווק של ה-FDA, מגוון רחב של פעילויות מחקר ופיתוח, הרחבת יכולת הייצור של החברה והכנות לקראת שיווק ומסחור הטיפול. הגיוס צפוי לספק מספיק מזומנים לפעילות החברה, לפחות עד שנת 2024.
אלפא תאו תמשיך להיות מנוהלת על ידי צוות ההנהלה הנוכחי שלה, ועם סגירת העסקה יו"ר הלת קר, ד"ר דיוויד מ. מילץ', ימונה לדירקטור בחברת אלפא תאו. המיזוג צפוי להיסגר עד סוף השנה, ועם השלמתו צפויה אלפא תאו להיסחר בנאסד"ק.

את העסקה ליוותה ווליו בייס מיזוגים ורכישות בניהולו של יאיר אפרתי.


1 צפייה בגלריה
אילוסטרציה
(צילום: shutterstock)