סגור

תתנתקו מהטלפונים, תתעלמו מהמיילים: החופשה המפתיעה של הפירמה מוול סטריט

חברת ההשקעות אקוויליין החליטה לנקוט צעד יוצא דופן לסביבת העבודה הקשוחה בה היא פועלת, וזאת כדי לנתק את העובדים במשך שבוע מהלחץ בו הם נתונים; העובדים יקבלו שבוע חופש נוסף לקראת סוף אוגוסט

בלי שיחות טלפון, בלי מיילים ובלי פגישות. זאת היתה ההוראה שהוציאה חברת ההשקעות Aquiline Capital Partners לעובדים שלה, שהוצאו לחופשת התרעננות מוחלטת בת שבוע.


הצעד החריג, בטח בעולם של וול סטריט שבו פועלת אקוויליין, נועד לשחרר לכמה ימים את העובדים מהלחץ האדיר, הפיזי ובעיקר המנטלי, שמלווה אותם בשעות העבודה הארוכות, כך סיפרו מקורות לרויטרס.

1 צפייה בגלריה
וול סטריט
וול סטריט
וול סטריט. סביבת עבודה קשוחה
(AP)

אקוויליין, שמעסיקה 60 עובדים במשרדים שלה בניו יורק ובלונדון, היא חברת השקעות פרטית, עם נכסים בהיקף של 6 מיליארד דולר. לדברי המקור, החברה הודיעה לצוותי העובדים שהיא מתכוונת לתת להם שבוע חופש נוסף לקראת סוף אוגוסט. בחברה סירבו להגיע לידיעה.
בראש אקוויליין עומד היו"ר והמנכ"ל ג'ף גרינברג (Jeff Greenberg), שהקים אותה ב-2005. החברה רוכשת, מפעילה ולעתים מממשת ומוכרת חברות שונות, ונחשבת לכזו המתנהלת במתינות יחסית בהשוואה לחברות דומות בשוק האמריקאי.
בשנה האחרונה דווח על שורה של גופים, בנקים וגופי השקעה בגדלים שונים – כולם, כמו אקוויליין, כאלו שמפעילים דסק מסחר שוטף סביב השעון – שמנסים להקל באופן כזה או אחר על העובדים שלהם.
מחאת עובדים בבנקים להשקעות ברחבי העולם על תנאי ושעות עבודה בלתי אפשריים היתה הקטליזטור למהלך האמור, שבא לידי ביטוי בדרכים שונות. אולם אף אחד מהגופים הללו לא הלך רחוק כמו הצעד הנוכחי של אקוויליין.
"מדובר לחלוטין בצעד חריג", אמר דאג היינס (Doug Haynes), נשיא חברת הייעוץ Council Advisors, שהתייחס להחלטה באקוויליין. לדבריו, ברקע לצעדי ההקלות לעובדים ששמענו עליהם בחודשים האחרונים, העובדה שהעבודה מרחוק בימי הקורונה מקשה על מעסיקים לזהות מתי הצוותים שלהם מותשים מדי.