סגור

הכונסת הרשמית מתנגדת למכירת השליטה בפרטנר לקבוצת גבאי רודב

בעמדה שהגישה לבית המשפט טוענת עו"ד סיגל יעקבי, הממונה על חדלות פירעון, כי לכל אורך התהליך לא הודיע כונס הנכסים של מניות השליטה כי בכוונתו למכור את המניות ללא מכרז. “אף שמדובר בנושה יחיד, עדיין מדובר בהליך חדלות פירעון שבו הדרך למימוש הנכס היא באמצעות מכרז", נטען

כונסת הנכסים הראשית, הממונה על חדלות פירעון, מתנגדת למכירת השליטה בפרטנר לקבוצת גבאי רודב.
בעמדה שהגישה לבית המשפט הערב טוענת עו"ד סיגל יעקבי כי לכל אורך התהליך לא הודיע כונס הנכסים של מניות השליטה, עו"ד אהוד סול, כי בכוונתו למכור את המניות ללא מכרז.
"אף שמדובר בנושה יחיד, עדיין מדובר בהליך חדלות פירעון שבו הדרך למימוש הנכס היא באמצעות מכרז", ציינה יעקבי. עוד מציינת הממונה כי על הכונס היה לבקש את אישור בית המשפט לקיים הליך ללא מכרז.

1 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 22.11.18 סיגל יעקבי עורכת דין כונסת הנכסים הרשמית
מוסף שבועי 22.11.18 סיגל יעקבי עורכת דין כונסת הנכסים הרשמית
סיגל יעקבי, כונסת הנכסים הרשמית
(צילום: אוהד צויגנברג)
"אמנם טענת סבן כי פרסום מכרז או פנייה לבנקאי השקעות היו משיאים את התמורה, עד כדי השגת 50% יותר מהתמורה, היא בגדר השערה בלבד, ואינה נתמכת בנתונים נוספים למעט טענת המכפילים, אך נראה כי לא ניתן להתעלם מהטענה שכאשר מדובר במכירה של מניות המהוות חלק מגרעין השליטה בפרטנר הדבר מעלה את ערכן לעומת מניה סחירה רגילה, כך שלא ניתן להסתפק בהשוואה למחיר השוק של מניה נסחרת רגילה כדי לאמוד את סבירות ההצעה, כפי שעשה כונס הנכסים בבקשה", מציינת הממונה, שאת הבקשה מטעמה הגישה נחמה אבן ספיר, שטוענת כי יש לקיים הליך מכרז קצר מועד למכירת המניות.
ביום חמישי הגישה קבוצת סבן לבית המשפט את עמדתה כי יש למכור את המניות במכרז. הכונס סול טען כי בשנתיים האחרונות היה ברור לכולם שהמניות הן למכירה, אולם לא הוגשה שום הצעה עבורן.
עתה צפוי דיון בבית המשפט לגבי המשך העסקה, והשופטת חנה פלינר תחליט אם לאשר אותה או לקבל את ההתנגדויות ולחייב את הכונס לבצע מכרז.