סגור
מפעל מכוניות וולוו שבדיה  2
מפעל וולוו בשבדיה (צילום: Volvo)

ג'ילי הסינית מכרה מניות של וולוו בזול - מניית היצרנית השבדית צנחה

חברת האם של וולוו, קבוצת ג'ילי הסינית, מכרה 100 מיליון מניות של יצרנית הרכב הסינית בהנחה של 8% על מחיר הנעילה אתמול. התוצאה: מניית היצרנית השבדית צללה ב-14%. בג'ילי טענו כי המהלך נועד להגדיל את נזילות החברה והדגישו כי הם "איתנים במחויבות להמשיך את תמיכתנו בוולוו"

מניית יצרנית הרכב השבדית וולוו צנחה היום (ו') ב-14% לשפל - זאת לאחר שחברת האם הסינית ג'ילי מכרה 100 מיליון מניות של וולוו במחיר הנמוך ממחיר השוק. כך דיווח היום אתר CNBC.
ג'ילי שהחזיקה בעבר ב-82% מוולוו הקטינה את הנתח שלה בחברה ל-78.7% ומכרה את המניות במחיר של 37 קורונה למניה, נמוך ממחיר הסגירה אתמול שעמד על 40 קורונה למניה. בסך הכל מכרה ג'ילי במסגרת המהלך מניות של וולוו בהיקף של 350 מיליון דולר.
בהצהרה ששיגרה ג'ילי היא טענה כי המהלך נועד להגדיל את הנזילות של וולוו ו"להציע יותר הזדמנויות לייצר ערך בר-קיימא לטווח ארוך למשקיעים מוסדיים וקמעונאיים".
"כבעלי מניות הרוב, אנו נשארים איתנים במחויבות שלנו להמשיך את תמיכתנו בוולוו ובשינוי שלה לקראת הפיכתה ליצרנית מכוניות חשמליות לחלוטין", אמר דניאל דונגהוי לי, מנכ"ל ג'ילי אחזקות. "אנו מצפים להמשיך את סיפור ההצלחה הגלובלי המתמשך הזה".
ג'ילי לא הגיבה מיד לבקשת תגובה.
ג'ילי, שהוקמה על ידי איל העסקים הסיני לי שופו שהוא עדיין היו"ר שלה, רכשה את וולוו ב-2010. הפורטפוליו של החברה כולל מגוון מותגי רכב עולמיים כמו ענקית המכוניות החשמליות Polestar ו-Smart, וגם את וולוו.