סגור
מאיר שמיר איש עסקים
מאיר שמיר. משנה את תמהיל ההשקעות (צילום: יובל חן)

בלעדי
ג'ורג' חורש רכש את כל הזכויות לדירות בפרויקט של מאיר שמיר בהרצליה

יוניון ליב מקבוצת יוניון של חורש, מייעדת את 92 דירות המיקרו, בשטח ממוצע של 50 מ"ר, לשכירות ארוכת טווח. מדובר בפרויקט ברחוב המנופים באזור התעסוקה, שיכלול גם שטחי מסחר ותעסוקה

ג'ורג' חורש וקבוצת יוניון חוברים למאיר שמיר בפרויקט הנדל"ן שמובילה מבטח שמיר ברחוב המנופים בהרצליה. ל"כלכליסט" נודע כי מבטח שמיר מכרה את כל הזכויות ליחידות הדיור בפרויקט לחברת יוניון ליב מקבוצת יוניון של חורש, יבואן טויוטה בישראל.
מדובר בפרויקט ברחוב המנופים 3–5, ובו כ־23,000 מ"ר שטחי תעסוקה, כ־1,600 מ"ר שטחי מסחר, שטח לשימוש הציבור, כ־92 דירות במתכונת יחידות מיקרו על שטח ממוצע של 50 מ"ר ליחידה, וכ־8,000 מ"ר מרתפי חניה. הפרויקט נבנה על פי המדיניות של עיריית הרצליה, שמאפשרת לבנות דירות באזור התעסוקה בעיר.
מבטח שמיר הצליחה להוביל אישור תב"ע לפרויקט עוד לפני שתוכנית המתאר של הרצליה נכנסה לתוקף, וקיבלה זכויות מגורים גבוהות יחסית. יצוין כי הבנייה למגורים רווחית יותר מבנייה לתעשייה ולמסחר. יוניון ליב, זרוע המגורים להשכרה של קבוצת יוניון, מייעדת את הדירות בפרויקט היוקרתי לשכירות ארוכת טווח.
חלקה של מבטח שמיר בפרויקט עלה מ־38% ל־57% לאחר שרכשה חלקים מהזכויות של בעלי החלקות הגובלות בשטחי התעסוקה בפרויקט, בהסכם מכר מזומן ובהסכמי קומבינציה לרכישת זכויות בשטחי תעסוקה בתמורה לשירותי בנייה.
עלויות הקמת הפרויקט צפויות להיות כ־300 מיליון שקל, וחלקה של מבטח שמיר בהקמה צפוי לעמוד על כ־200 מיליון שקל. המימון יהיה באמצעות הון עצמי בהיקף מוערך של 70 מיליון שקל, והיתרה במימון בנקאי נון ריקורס (ללא זכות חזרה ללווה), שכבר קיבל אישור עקרוני. אבנר ישר ויוני גרוסווסר הם אדריכלי הפרויקט, שצפוי להסתיים בתחילת 2027.
מבטח שמיר, שבעבר היתה מבעלי השליטה בליפמן ובתנובה — שבה היתה שותפתה לשליטה של קרן אייפקס, לפני האקזיט שבמסגרתו היא נמכרה לברייטפוד הסינית לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל, משנה את תמהיל השקעותיה. החברה פונה כיום יותר לנדל"ן, אנרגיה ירוקה ומימון חוץ־בנקאי באמצעות חברת מניף.
את המוכרים בעסקה ייצגה עו"ד קרן בצר ועו"ד מירי פחימה, ואת הקונים בעסקה ייצגו עו"ד אפי לוי ועו"ד נתלי אסקירה ממשרד פישר.