סגור

בלעדי
הפסד לשלמה רודב: מנכ"ל פרטנר היוצא אבי צבי יקבל את מלוא התגמול

צבי צפוי לקבל את "מצנח הזהב" בסך 18 מיליון שקל לאחר שהדירקטוריון קיבל חוות דעת שסותרת את עמדתו של הבעלים החדש; לטענת רודב, אחזקות הקבוצה בראשותו בחברה בהיקף של 27% אינה בבחינת העברת בעלות לצורך מתן התגמול, אך עמדתו לא התקבלה על ידי הדירקטוריון

הבעלים החדש של פרטנר, שלמה רודב, נכשל בניסיונו לטרפד את מימוש "מצנח הזהב" של אבי צבי, המנכ"ל היוצא של החברה בשווי 18 מיליון שקל.
לכלכליסט נודע כי חוות דעת שהוזמנה על ידי הדירקטוריון מפרופסור אמיר ליכט קבעה כי לצורך מימוש האופציות של צבי ויתר חברי ההנהלה - כניסתה של הקבוצה בראשות רודב נחשבת שינוי שליטה בחברה בפועל, ולא ניתן לראות בקבוצה זו כבעלי מניות בלבד.

1 צפייה בגלריה
מימין: אבי צבי ו שלמה רודב
מימין: אבי צבי ו שלמה רודב
אבי צבי ושלמה רודב
(צילומים: ישראל שם טוב, אלדד רפאלי)

זאת בניגוד לטענתו של רודב כי בידו חוות דעת של משפטנים שאחזקה של 27% שבה מחזיקה הקבוצה שבראשותו בפרטנר איננה נחשבת שינוי שליטה לצורך הבשלת האופציות של צבי בפירעון מיידי.
רודב עוד ניסה במהלך ישיבת הדירקטוריון לשכנע בעמדתו אבל הדירקטורים הוותיקים של פרטנר, שמונה במספר, הצביעו בעד מימוש התוכנית של צבי.
לפי תוכנית זו, צבי לממש כבר עתה ארבע מנות שנתיות של אופציות ומניות חסומות בשווי כ-18 מיליון שקל שקיבל עם מינויו לפני שנה. צבי, ששכר את שירותיו של עורך הדין עופר צור ממשרד גורניצקי כדי להילחם בניסיון של רודב, יקבל אם כן את מלוא התגמול.
רודב ואבי גבאי, שהשבוע החליף את צבי כמנכ"ל פרטנר, רכשו עם קבוצה של מוסדיים את השליטה בחברה מידי האצ'יסון הסינית תמורת 300 מיליון דולר.