סגור

בלעדי
מגדל החליטה לסיים כהונתם של מינקטביץ' וגילון; הממונה: אתנגד לשינויים

בעיצומה של ישיבת דירקטוריון במגדל, שהתכנסה לדון בסיום כהונתם של שני הדירקטורים, שיגרה רשות שוק ההון מכתב עם דרישה שלא לערוך שינויים בדירקטוריון; ברשות מנהלים מזה חודשיים מגעים עם יו"ר מגדל ביטוח אמיר ברנע לגבי הרכב הדירקטורים

דירקטוריון מגדל אחזקות, דן היום (ב') באי חידוש מינויים של שני דירקטורים בכירים בדירקטוריון החברה הבת מגדל ביטוח.
לכלכליסט נודע כי מדובר ביו"ר רשות ני"ע לשעבר אריה מינטקביץ', שמסיים למעשה את דרכו בחברה ויעזוב גם את דירקטוריון החברה הבת מגדל מקפת, וכן בראש השב"כ לשעבר כרמי גילון, שכיהן בשנה האחרונה כמ"מ יו"ר מגדל ביטוח. גילון ישאר ככל הנראה דירקטור במגדל אחזקות.
אי החידוש אמור להתבצע באסיפת בעלי המניות של מגדל ביטוח, שתזומן לחודש הבא. מגדל אחזקות היא בעלת המניות היחידה של מגדל ביטוח כך הדירקטוריון שלה מהווה למעשה את האסיפה.
עוד נודע לכלכליסט, שבמהלך ישיבת דירקטוריון מגדל ביטוח, שנערכה מוקדם יותר הבוקר, התקבל מכתב מרשות שוק ההון - במכתב מודיעה הרשות כי לא תאשר שינויים בהרכב דירקטוריון מגדל ביטוח. המכתב עשוי להקשות על דירקטוריון החברה האם מגדל אחזקות, במהלך האמור של אי חידוש מינויים של מינטקביץ' וגילון.
סוגיה נוספת על הפרק בשינויים בדירטוריון מגדל קשורה לדח"צית מירב בן כנען, לאחר שדירקטורים במגדל ביטוח דרשו את הדחתה. הנושא לא נידון בסופו של דבר ואמיר ברנע יו"ר דירקטוריון מגדל ביטוח ביקש שבועיים נוספים מהדירקטוריון לדון בנושא מול רשות שוק ההון.
דירקטוריון מגדל ביטוח החליט להחליף את הדירקטורים הרגילים בחברה הבת מגדל מקפת.
ברשות מנהלים מגעים עם ברנע לגבי הרכב הדירקטוריון מזה כחודשיים, בשל חוסר שביעות רצון מהתנהלותו. ברשות מעריכים שמעורבותו של יו"ר מגדל אחזקות, השופט לשעבר חנן מלצר, עיכבה את השלמת התהליך.
דירקטוריון מגדל סובל תקופה ארוכה מיחסים מתוחים ואווירת מחנאות שמקשה כל תפקדו. אלא קיבלו ביטוי אף בדוח חיצוני שהוגש לפני כחודשיים במסגרת תלונה שהוגשה בין דירקטורים. בדוח ציינה השופטת בדימוס אורלי סלע כי ״קיימים מתחים קשים בין חברי הדירקטוריון, אוירית מחנאות ותלונות הדדיות מרובות בין חברי הדירקטוריון, המקשים ופוגעים ביכולתו לבצע את עבודתו ביעילות״
היא אף ציינה כי מהעדויות כולן עולה כי ״מצב הדברים הנוכחי בדירקטוריון החברה אינו יכול להימשך״