סגור

הסכם מסגרת שני לנופר וטסלה, למערכות אגירה ב-54 מיליון דולר

נופר תרכוש מערכות אגירת חשמל בסוללות בהיקף של 200 מגה-וואט - בחודש מרץ השנה חתמה החברה על ההסכם הקודם עם טסלה, שהיקפו עמד על 100 מגה-וואט

נופר אנרגיה מרחיבה את עסקיה עם טסלה - בהמשך להסכם שחתמה בחודש מרץ השנה. החברה הישראלית חתמה על הסכם מסגרת לרכישת מערכות אגירת חשמל בסוללות בהספק של 200 מגה-וואט בסכום של 54 מיליון דולר.

נופר תשלם 5% מהתמורה במועד ההתקשרות ואת היתרה בהתאם לאבני דרך. מערכות האגירה יסופקו החל מחודש ינואר 2023 ועד למרץ 2024.
מדובר בהסכם שני שנחתם בין הצדדים במהלך שנת 2021, אשר מגדיל את ההספק הכולל של מערכות האגירה שתקים נופר ל-300 מגה-ואט שעה.
מרבית מערכות האגירה נשוא ההסכם הראשון, אשר נחתם בפברואר 2021 בהספק של 100 מגה-ואט שעה, מצויות כבר בשלבי הקמה ולקראת הקמה. לנוכח הקצב המהיר של קידום מערכות האגירה הנכללות בהסכם הראשון, וכן בשל הביקושים הגבוהים, החליטה נופר לחתום על הסכם נוסף בהספק גדול יותר.
להערכת החברה, הכנסותיה בגין הקמות מערכות האגירה (EPC), נשוא ההסכם השני, יסתכמו בכ-250 מיליון שקל. ההכנסות יגיעו מאספקת המערכות, ניהול והקמת הפרויקטים וביצוע עבודות תשתית ובינוי. לכך יש להוסיף הכנסות שנתיות ממכירת חשמל, באמצעות ניצול פערים במחיר החשמל ומתן שירותי רשת, ואלה יסתכמו ב-50-20 מיליון שקל.
עבור המשקיעים בנופר מדובר בחודש חיובי מאוד. אתמול (שני) היה היום הראשון מאז הנפקת החברה, שמניית נופר חתמה בשווי של מעל ל-3 מיליארד שקל. המניה זינקה בחודש החולף ב-9%, כשעיקר ההשפעה היתה הקצאת מניות שביצעה נופר למוסדיים, בהם אלטשולר שחם, שהזרימה לקופתה 555 מיליון שקל באוקטובר.

1 צפייה בגלריה
מערכת אגירת אנרגיה סולארית חברת נופר אנרגיה
מערכת אגירת אנרגיה סולארית חברת נופר אנרגיה
מערכת אגירת אנרגיה סולארית של נופר
(צילום: ארז עוזיר)