סגור
בעלי השליטה בישראל קנדה אסי טוכמאייר ו ברק רוזן
בעלי השליטה בישראל קנדה, מימין: אסי טוכמאייר וברק רוזן (צילום: אוראל כהן)

מנורה מבטחים נכנסת לחברת המלונות של ישראל קנדה לפי שווי של 590 מיליון שקל

מנורה רוכשת 15% מחברת ישראל קנדה מלונאות תמורת 88 מיליון שקל, ותקבל אופציה לרכישה של 4.5% נוספים בעתיד; לפי הדיווח שיצא לבורסה, חברת המלונאות מתכוונת לצאת להנפקה ציבורית

ישראל קנדה מכניסה שותפה לחברת המלונות שלה. הבוקר דיווחה החברה לבורסה על עסקה שבמסגרתה תקצה לחברת הביטוח מנורה מבטחים 15% ממניות החברה-הבת ישראל קנדה מלונאות, לצד אופציה לרכישת 4.5% נוספים בהמשך.
התמורה שתוזרם לקופת חברת המלונאות עומדת על 88 מיליון שקל, סכום שמשקף לחברה-הבת של ישראל קנדה שווי של 590 מיליון שקל אחרי הכסף. העסקה אמורה להיות מושלמת בתוך חמישה ימים.
לאחר השלמת העסקה האחזקה של ישראל קנדה בישראל קנדה מלונאות תרד מ-75% ל-63.75%, האחזקה של ראובן אלקס המנכ"ל תרד מ-20% ל-17%, והאחזקה של עופר פלדמן תרד מ-5% ל-4.25%. מהדיווח עולה כי ישראל קנדה מלונאות מתכוונת לצאת להנפקה ולהפוך לחברה ציבורית, שכן העסקה כוללת הגבלה על העברת המניות עד לביצוע הנפקה.
ישראל קנדה מלונאות הוקמה לפני שלוש שנים. כיום יש ברשות החברה תשעה בתי מלון שבהם 1,100 חדרים, כשבצנרת יש עוד 1,000 חדרים בפרויקטים בהקמה. בתי המלון של הרשת כוללים את גלי כנרת, דניאל ים המלח, נופי גונן, לייק האוס, ווסט תל אביב, ווסט אשדוד, פליי מידטאון, פליי פורט וסוליי אילת.
שלושה מהמלונות האלו הם למעשה מלונות טמרס שנרכשו מפויו זבלדוביץ' בסוף 2020 תמורת 155 מיליון שקל בעסקה שנחשפה לראשונה ב"כלכליסט".