$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ישראל קנדה במגעים לרכישת המלונות של זבלודוביץ' בארץ

חברת הנדל"ן שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר מנהלת משא ומתן לרכישת רשת טמרס מידי פויו זבלודוביץ' תמורת מאות מיליוני שקלים. הרשת מפעילה 1,000 חדרים בחמישה בתי מלון והיא תהווה תוספת משמעותית ל־PLAY, זרוע המלונות של ישראל קנדה

גולן חזני 07:1926.08.20

ישראל קנדה פועלת להתרחבות משמעותית בתחלום המלונאות. ל"כלכליסט" נודע כי חברת הנדל"ן, שנשלטת ומנוהלת על ידי ברק רוזן ואסי טוכמאייר, מנהלת מגעים לרכישת רשת המלונות טמרס מידי פויו זבלודוביץ' תמורת מאות מיליוני שקלים. המגעים נמצאים בשלבים מתקדמים ובימים אלו ישראל קנדה מבצעת את בדיקות הנאותות במלונות, וייתכן שבסופו של דבר לא תרכוש את כל המלונות של טמרס, מה שעשוי להשפיע על המחיר הסופי של העסקה.

 

רשת טמרס מונה כיום חמישה בתי מלון ברחבי הארץ: דניאל הרצליה, דניאל ים המלח, ווסט תל אביב, ווסט נתניה וווסט אשדוד. מספר חדרי האירוח הכולל של המלונות האלו עומד על 1,000. חלק מהמלונות נמצאים בבעלות טמרס, כמו דניאל ים המלח שבו 302 חדרים, ואת חלקם היא רק מפעילה, כמו דניאל הרצליה, שנמצא על קו החוף ובו 212 חדרים, והוא משרת בעיקר את הקהל העסקי. החדש מבין המלונות של טמרס הוא ווסט נתניה, שבו 272 חדרים שנפתח לאחרונה. בנוסף, טמרס מפעילה שלושה מתחמי ספא ברחבי הארץ.

 

מה דעתך על מניית ישראל קנדה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

זו אינה הפעם הראשונה שבו רשת טמרס מועמדת למכירה. למעשה, בחמש השנים האחרונות זבלודוביץ' קיבל מספר הצעות, אך הן מעולם לא הבשילו לכדי מגעים רציניים או עסקה. זבלודוביץ' נחשב לאחר היהודים העשירים בעולם, ולמקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא מתגורר בלונדון ומחזיק בנדל"ן באירופה ובארצות הברית, וכן בקזינו בלאס־וגאס. בעבר החזיק זבלודוביץ' ב־16% מחברת כנפיים, בעלת השליטה בחברת התעופה אל־על. את המניות האלו הוא מכר בשנת 2019.

 

את המגעים מטעם ישראל קנדה מוביל ראובן אלכס, מנכ"ל זרוע המלונאות של החברה, PLAY. זרוע זו הוקמה בפברואר 2019 ואלכס, שכיהן בעבר כמנכ"ל המלונות של פתאל בישראל וכמנכ"ל מלונות בראון, מחזיק ב־־20% מהמניות. המלון הראשון של PLAY הוקם במגדלי מידטאון בתל אביב, שנמצאים בבעלות ישראל קנדה, ובו 120 חדרים.

 

בקרוב זרוע המלונאות של החברה צפויה להשיק את מלון גלי כנרת המחודש בטבריה. לפני כשנה החברה חתמה על חוזה מול משפחת מורד, בעלת הנכס, שלפיו היא תנהל אותו למשך 25 שנים. החברה השקיעה בשיפוץ המלון 32 מיליון שקל.

 

בסוף 2019 חתמה ישראל קנדה על הסכם שכירות וניהול ארוך טווח למלון סוליי באילת מול הבעלים, משפחת יעקב, וזאת בתמורה ל־24 מיליון שקל. בנוסף, החברה מפעילה את מלון הרלינגטון באשקלון (הולידיי אין לשעבר) ואת מלון לייק האוס בטבריה. בסך הכל, לזרוע המלונות של ישראל קנדה יש 900 חדרי מלון בתכנון ופיתוח.

 

ישראל קנדה ביצעה בחודש שעבר את העסקה הראשונה שלה בירושלים כשרכשה את המתחם הישן של בית החולים שערי צדק ב־512 מיליון שקל לאחר שזכתה במכרז. במקביל השלימה החברה את רכישתה של מנרב פרויקטים, שעוסקת בבנייה למגורים, מידי חברת מנרב של אברהם קוזניצקי תמורת 560 מיליון שקל. כיום החברה נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של 1.1 מיליארד שקל, זאת לאחר שאיבדה 45% משוויה מתחילת השנה.

 

 

מימין: ברק רוזן, מבעלי ישראל קנדה, ופויו זבלודוביץ', בעלי טמרס מימין: ברק רוזן, מבעלי ישראל קנדה, ופויו זבלודוביץ', בעלי טמרס צילום: אוראל כהן, ענר גרין

 

x