סגור

מקס לכולם: נדחתה בקשת MAX סטוק למחוק סימן מסחר דומה בחברה אחרת

החלטת הרגולטור מאפשרת לרשת מוצרי התינוקות מקס בייבי MAX BABY להמשיך ולהשתמש בסימן המסחרי שלה; מקס סטוק טוענת כי המילה MAX מזוהה רק עמה והיא משתמשת בצירוף המילים MAX BABY בסימון מוצרי ילדים ותינוקות, שנמכרים בחנויות שלה

רשם סימני המסחר סירב לבקשה של מקס סטוק למחוק סימן מסחר של חברה למוצרי תינוקות הנקראת מקס בייבי.


רשת מוצרי הסטוק, בבעלות אייפקס, הגישה בקשה למחיקת סימן המסחר המעוצב של מקס בייבי, חברה לשיווק מוצרים להורים ולתינוקות. מקס סטוק טענה כי כרשת ותיקה המילה MAX מזוהה איתה והיא משתמשת בצירוף המילים MAX BABY בסימון מוצרי ילדים ותינוקות, שנמכרים בחנויות שלה. במקביל, ביקשה מקס סטוק לרשום שני סימני מסחר על שמה עם המילים MAX BABY.

1 צפייה בגלריה
סניף מקס סטוק
סניף מקס סטוק
סניף מקס סטוק
(צילום: עמית שעל)

רשם סימני המסחר, עו"ד אופיר אלון, דחה את הבקשה למחיקת הסימן הרשום, והסביר כי המילה MAX היא מילה שנעשה בה שימוש רב במסחר. הרשם ציין בהחלטתו כי מקס סטוק לא הצליחה להוכיח שהצרכנים מזהים אותה באמצעות המילה MAX בלבד ללא המילה סטוק לצידה.
במקביל, הרשם קיבל את אחת הבקשות של מקס סטוק לרישום סימן המסחר MAX BABY, וכעת, שני סימני המסחר של שתי החברות יהיו רשומים בפנקס סימני המסחר במקביל, בנימוק כי קיים שוני בין הסימנים.
הרשם קבע כי הראיות שהציגה מקס סטוק בנוגע למכירות של מוצרי מקס בייבי לא הוכיחו בצורה ברורה איזו כמות של מוצרים נמכרה עד פברואר 2019, המועד בו הוגש לרישום הסימן הרשום. כמו כן, קבע כי מקס סטוק לא הביאה נתונים ביחס להשקעות בפרסום או פעולות אחרות שעשתה כדי להוכיח מוניטין והיכרות של הציבור עם הסימן מקס בייבי.
מקס סטוק טענה כי רישום סימן המסחר של רשת מוצרי התינוקות נעשה בחוסר תום לב, אך בשורה התחתונה רשם סימני המסחר קבע כי המילה MAX מקובלת במסחר, וצירוף המילים MAX BABY לא בהכרח מזוהה עם מקס סטוק.