סגור
חברת פסגות
משרדי פסגות (צילום: ועד עובדי פסגות)

פסגות מאשר: מו"מ למכירת חלקים מבית ההשקעות

קבוצת פסגות שבשליטת רני צים מקיימת מגעים למכירת נתחים מבית ההשקעות, תמורת עד 340 מיליון שקל; לכלכליסט נודע שבשבועות האחרונים מקיימת הקבוצה מגעים מול הפניקס, אי.בי.אי ומור השקעות

60 שנה לאחר שהוקם, בית ההשקעות פסגות מתקרב לפירוקו. קבוצת פסגות שבשליטת רני צים דיווחה כי היא מקיימת מגעים בלתי מחייבים עם גופים שונים למכירת נתחים מבית ההשקעות פסגות שבבעלות הקבוצה, וזאת בתמורה לסכום של 340-320 מיליון שקל. לבית ההשקעות פסגות יש פעילות של קרנות נאמנות, קרנות גידור וחבר בורסה.
פסגות ציינה בדיווח לבורסה שמסרה את הדיווח "בעקבות פניית גורמי תקשורת לחברה". הכוונה היא לפנייה שביצע כלכליסט, שלו נודע כי מתקיימים בשבועות האחרונים מגעים מול בית ההשקעות מור, קבוצת הפיננסים והביטוח הפניקס, ובית ההשקעות אי.בי.אי.
מדובר בשינוי כיוון מצד צים, שחיפש רוכש לבית ההשקעות כולו. כפי שנחשף בכלכליסט במאי האחרון, צים החל לחפש רוכש לבית ההשקעות. באותה העת הצמיד צים תג מחיר של 400 מיליון שקל, דומה לשווי שלפיו רכש את בית ההשקעות שנתיים קודם לכן.
באותו הזמן קבוצת פסגות, שמחזיקה בבית ההשקעות, נסחרה בבורסה בשווי שוק של 160 מיליון שקל. כעת שווי השוק של החברה עומד על 136 מיליון שקל, וזאת כולל זינוק של 17% היום בצהריים לאחר הדיווח של החברה.
מאז מאי, מכר צים להפניקס חלק מפעילות קרנות הנאמנות, עם נכסים של 17 מיליארד שקל.