סגור
אופל בלאנס סניף חולון אשראי חוץ בנקאי
סניף חולון של אופל בלאנס (צילום: Google Maps)

יריות נורו על הסניף של אופל בלאנס בחולון

אירוע חריג נוסף בסקטור החוץ בנקאי: אופל בלאנס עדכנה בדיווח לבורסה כי היריות לא גרמו לנזק מהותי, למעט שמשת הזכוכית בסניף שנופצה, וכן שלא נגנב דבר. השמשה תוקנה והסניף פועל במתכונת רגילה; במהלך 2022 קרסו שתי חברות בסקטור, בשל חשדות להסתבכות בפלילים

יריות נורות אל עבר הסניף של אופל בלאנס בחולון. כך מעדכנת היום חברת האשראי החוץ בנקאי בדיווח לבורסה. לא נגרם נזק מהותי, מעבר לשמשת הזכוכית שנופצה, ולא נגנב דבר. הנזק תוקן והסניף פועל במתכונת רגילה.
אופל בלאנס היא חברת אשראי חוץ־בנקאי שפועלת בתחום ניכיון הצ'קים, כלומר החברה מעניקה אשראי ללקוחות על בסיס צ'קים דחויים.
לחברה שאותה מוביל המנכ"ל דני מזרחי (שמחזיק ב־11.5% ממניות החברה), יש שישה סניפים שפועלים בתחום של ניכיון צ'קים, בחולון כאמור, באשדוד, ראשון לציון, חיפה, באר שבע ונתיבות.
סקטור האשראי החוץ בנקאי וניכיון הצ'קים סבל אשתקד מקשיים בעקבות קריסתן של שתי חברות בתחום, יונט קרדיט וגיבוי אחזקות. שתי החברות, בדומה לאופל, פעלו בעיקר בפריפריה.
על פי החשד, יונט וגיבוי העניקו אשראי ללא כיסוי תוך ביצוע מעשי תרמית של גורמים בחברה. המשטרה הודיעה כי גיבוי אף הסתבכה לפי השדות עם גורמים בצפון - נכסי הסניף שפעל במזרע הוחרמו על ידי המשטרה.
מעבר לכך הסניף של יונט קרדיט בחולון שנמצא מרחק של רחוב אחד מהסניף של אופל, נשדד על פי החשד במאי 2022 על ידי שודדים המחופשים לשליחי וולט. במסגרת השוד נגנבו שלושה מיליון שקל במזומן.