סגור

ג'קי בן זקן מגדיל אחזקותיו בחברת ההלבשה בריל, ומקפיץ את המניה

רכש את כל המניות שנמצאות בבעלותו של משה גנזי, 9.26%, תמורת 15 מיליון שקל; במאי האחרון רכש בן זקן 13.4% מבריל מידי חברת מגדל תמורת 8 מיליון שקל; מניית בריל מזנקת היום ב-7%, וב-12 חודשים האחרונים טסה כמעט ב-500%; בן זקן הורשע ב-2015 בהרצת מניות בפרשת מנופים פיננסים ונידון ל-26 חודשי מאסר בפועל - שוחרר ב-2018 אחרי קיצור שליש

ג'קי בן זקן ממשיך להגדיל אחזקות בבריל. איש העסקים רכש את כל המניות שנמצאות כיום בבעלותו של משה גנזי, תמורת 15 מיליון שקל. גנזי הוא בעל מניות מהותי ודירקטור בחברת ההנעלה וההלבשה בריל. הוא החזיק 9.26% ממניות החברה.


על פי ההסכם בין גנזי לבן זקן, העסקה תעשה בשתי פעימות: תשלום ראשון של 3 מיליון שקל ישולם על ידי בן זקן בסמוך למועד החתימה. תשלום שני בסך 12 מיליון שקל, בהפחתה של דיבידנד אם יוכרז בגין המניות הנמכרות, שישולם עד ה-5 בספטמבר 2021.

1 צפייה בגלריה
ג'קי בן זקן
ג'קי בן זקן
ג'קי בן זקן
(עוז מועלם)

אם בתקופת הביניים יחולקו מניות, דיבידנדים או זכויות אחרות הקשורות למניות הנמכרות, הם יהוו חלק מהמניות הנמכרות.
על פי ההסכם, אם בן זקן לא יעביר את התשלום השני עד ל-5 בספפטמבר, משה גנזי יהיה רשאי לבטל את העסקה ובן זקן יהיה מחויב לשלם לו פיצוי בגובה 1.5 מיליון שקל.
בתחילת חודש מאי רכש ג'קי בן זקן 13.4% מבריל תעשיות, מידי חברת מגדל, תמורת 8 מיליון שקל.
מניית בריל מזנקת בבורסה ב-7%, וב-12 חודשים האחרונים טסה כמעט ב-500%. שווי השוק של החברה עומד על 183.8 מיליון שקל.
בן זקן הורשע בספטמבר 2015 בשורה של עבירות ניירות ערך ומרמה בפרשת מנופים פיננסים, והשתחרר מכלא חרמון באפריל 2018 לאחר קיצור שלישי מעונשו. בן זקן נידון ל-26 חודשי מאסר בפועל. בתחילת חודש מרץ החליטה ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר על קיצור עונשו.
בן זקן היה בעל השליטה בחברת הנדל"ן מנופים פיננסים והורשע ביחד עם פעיל שוק ההון איתן אלדר בהרצת מניות. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, קבע כי השניים הוציאו לפועל תוכנית תרמית שמטרתה הייתה להכניס את מניית מנופים למדד ת"א 100.
הם הורשעו בקשירת קשר לביצוע פשע, תרמית בני"ע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. במסגרת הכרעת הדין זוכה סוחר המניות צביקה קולנברנר שנאשם בסיוע להרצה. בן זקן נידון בפרשה זו בבית המשפט המחוזי לעונש מאסר של 36 חודשים ולקנס של 250 אלף שקל.