סגור

ברגע האחרון: דלק קידוחים לא תיכנס למדד ת"א 35

מניית דלק קידוחים נחלשה היום ובניגוד לציפיות ירדה לשווי שוק נמוך ב-0.15% משווי שהיה מאפשר לה לתפוס מקום במדד הדגל של הבורסה; בכך נמנעה היציאה של מניית או.פי.סי מהמדד

תפנית מפתיעה בעדכון הרכב המדדים בבורסת תל אביב: מניית דלק קידוחים, שכבר הייתה עם רגל וחצי במדד ת"א 35, איבדה ברגע האחרון את מקומה במדד, ובכך נמנעה גם היציאה של מניית או.פי.סי מהמדד.
עדכון הרכב המדדים מתבסס על ממוצע מחירי המניות בעשרת ימי המסחר שמסתיימים במועד הקובע לעדכון, שחל היום. ממוצע מחירי המניות מוכפל בכמות המניות הרשומה במועד הקובע. לאחר תשעה ימי מדידה מניית דלק קידוחים דורגה במקום ה-30 – המקום האחרון שמוביל לכניסה למדד ת"א 35.
1 צפייה בגלריה
בורסה בורסת תל אביב 4
בורסה בורסת תל אביב 4
בורסת תל אביב
(צילום: בלומברג)
במקום ה-31 דורגה מיטרוניקס, שכבר נמצאת במדד ת"א 35. כל שדלק קידוחים הייתה צריכה כדי להיכנס למדד הוא שמניית מיטרוניקס לא תעלה ביותר מ-4.12% יחסית למניית דלק קידוחים.
פער יומי כזה בין שתי מניות גדולות הוא מאוד לא שגרתי. אבל ככל שהתקדמו שעות המסחר היום הפער לטובת מיטרוניקס הלך וגדל, ובשעה האחרונה של המסחר הוא היה גבוה מ- 4.12%. בנעילת המסחר מניית מיטרוניקס עלתה ב-4.04% ואילו מניית דלק קידוחים ירדה ב-1.5%.
כתוצאה מכך ערך השוק הקובע של מיטרוניקס היה 8.384 מיליארד שקל, ואילו זה של דלק קידוחים עמד על 8.372 מיליארד שקל. דלק קידוחים ירדה לדרוג ה-31 וכניסתה למדד נמנעה בגלל פער של 0.15% בערך השוק הקובע שלה. האפשרות היחידה שדלק קידוחים תכנס למדד היא הודעה רטרואקטיבית מטעם החברה על עלייה בכמות המניות הרשומה שלה שהתבצעה במהלך היום – אך זה לא סביר.
כתוצאה מכך שמניית דלק קידוחים לא תיכנס למדד ת"א 35, נמנעה היציאה של מניית או.פי.סי מהמדד. השינוי היחידי בהרכב המדד יהיה כניסתה של קנון ויציאתה של פריגו. לאחר שקנון תכנס למדד, לעידן עופר יהיו ארבע מניות בשליטתו במדד: חברות האחזקה החברה לישראל וקנון, והחברות הבנות שלהן איי.סי.אל (לשעבר כיל) ואו.פי.סי. ביום ראשון נפרסם בהרחבה את סיכום עדכון הרכב המדדים של פברואר.