סגור
מגדל HSBC מנהטן ניו יורק נכסים ובניין
מגדל HSBC בניו יורק (צילום: Google Maps)

החוב יהיה ישראלי וזול יותר: נכסים ובניין השלימה הנפקת אג"ח על מגדל HSBC

במכרז המוסדי התקבלו ביקושים בהיקף של 2.43 מיליארד שקל, כשהחברה בחרה לגייס 1.32 מיליארד שקל בריבית של 6.63%; התמורה של ההנפקה צפויה לשמש אותה לפירעון מלא של החוב הקיים כנגד הנכס - 385 מיליון דולר; מהלך זה מהווה למעשה העברת החוב על הנכס מחו"ל לישראל

נכסים ובניין השלימה אתמול את המכרז המוסדי בהנפקת סדרת אג"ח י"א, המגובה בשעבוד ראשון על מגדל 10Bryant בניו יורק, הידוע בעבר כמגדל HSBC.
במכרז המוסדי התקבלו ביקושים בהיקף מרשים של 2.43 מיליארד שקל, כאשר החברה בחרה לגייס 1.32 מיליארד שקל בריבית של 6.63%. התמורה של ההנפקה צפויה לשמש את נכסים ובניין לפירעון מלא של החוב הקיים כנגד הנכס, תוך הארכת מח"מ החוב והוזלת הוצאות המימון.
מהלך זה מהווה למעשה העברת החוב על הנכס מחו"ל לישראל, מה שמעניק לחברה גמישות רבה יותר בניהול החוב. בנוסף, הריבית על החוב יורדת מריבית נוכחית של SOFR + 4.5% (המקובעת עד יולי לתקרה של 7.5%) לרמה של 6.63% בישראל. החוב גם הופך מהלוואת Non-Recourse המוגבלת לנכס, לחוב ישיר של נכסים ובניין.
מגדל 10Bryant, הנמצא בבעלות מלאה של נכסים ובניין, נרשם בדוחותיה הכספיים של החברה בשווי 650 מיליון דולר, כאשר החוב בגינו עומד על כ-385 מיליון דולר. תפוסת הנכס עומדת כיום על 94.4% וצפויה לעלות בקרוב ל-98%, לאחר שנחתם הסכם שכירות נוסף על ידי החברה.
בעוד שנה צפויה יציאה מהמגדל של הבנק HSBC, השוכר העיקרי כיום. נכסים ובניין מנהלת משא ומתן עם מספר שוכרים פוטנציאליים גדולים להשכרת השטח שיתפנה, במחירים גבוהים מההסכמים הנוכחיים.