סגור

קיבל קידום: סאטיה נאדלה מנכ"ל מיקרוסופט מונה ליו"ר החברה

דירקטוריון מיקרוסופט החליט פה אחד על מינויו של נאדלה לתפקיד, במקום ג'ון תומפסון הפורש - מאז מינויו למנכ"ל בפברואר 2014 קפצה מניית מיקרוסופט בכמעט 600% וחזרה למעמדה כמעצמה טכנולוגית; "בתפקידו יוביל את האג'נדה של החברה, וימנף את ההבנה העמוקה שלו לקידום ההזדמנויות האסטרטגיות"

יקבל שליטה מלאה: מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה ימונה גם ליו"ר החברה, במקום ג'ון תומפסון – כך החליט פה אחד דירקטוריון מיקרוסופט.

נדאלה מונה למנכ"ל מיקרוסופט לפני 7 שנים, ב-4 בפברואר 2014, ותחת הנהגתו חזרה החברה למעמדה כמעצמה טכנולוגית - לאחר תקופת דשדוש ממושכת – תוך העברת הדגש העיקרי לתחום הענן.
"בתפקידו כיו"ר יוביל נאדלה את האג'נדה, תוך מינוף ההבנה העמוקה שלו את העסק לטובת קידום ההזדמנויות האסטרטגיות הנכונות, זיהוי סיכוני המפתח, ופישוט הגישות שיוגשו לסקירת מועצת המנהלים", נאמר בהודעת החברה.
עם כניסתו של נדאלה לתפקיד המנכ"ל נסחרה מניית מיקרוסופט סביב 37 דולר (לאחר שנים ארוכות של תזוזה מתונה מאד בשווי המניה). היא ננעלה אתמול ב-257.38 דולר, כך שמאז מינויו קפצה המניה ב-594% - מדד נאסד"ק טיפס בתקופה זו ב-230%.
שווי השוק של מיקרוסופט עומד היום על 1.94 מיליארד דולר, החברה השנייה בגודלה בארה"ב, אחרי אפל (2.17 טריליון דולר). היו"ר הפורש תומפסון, לשעבר מנכ"ל סימנטק, הצטרף לדירקטוריון מיקרוסופט ב-2012 והחליף את ביל גייטס בתפקיד היו"ר במקביל למינוי של סטאלה כמנכ"ל.
ביל גייטס עצמו פרש ממועצת המנהלים של מיקרוסופט במרץ השנה, בעת ההודעה נומקה הפרישה ברצונו להקדיש את זמנו לפעילות הפילנתרופית. מאוחר יותר נחשף כי הפרישה הגיעה לאחר שהדירקטוריון פתח בחקירת דיווחים לפיהם גייטס ניסה ליצור קשר אינטימי עם עובדת החברה בשנת 2020.

1 צפייה בגלריה
מיקרוסופט סאטיה נאדלה אירוע נוט 10
מיקרוסופט סאטיה נאדלה אירוע נוט 10
סאטיה נאדלה
(צילום: ניצן סדן)