סגור

מספנות ישראל תספק לחיל הים 4 ספינות שלדג ב-96 מיליון שקל

כלי השייט שישמשו לפעילות ביטחון השוטף יסופקו לאורך תקופה של 4 שנים; מספנות ישראל הונפקה בבורסה בת"א בספטמבר 2020 לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל

חברת תעשיות מספנות ישראל מדווחת הבוקר (ד') על קבלת הזמנה ממנהל הרכש במשרד הביטחון לאספקת 4 ספינות ביטחון שוטף מהירות מסוג "שלדג" לחיל הים. היקף ההזמנה מסתכם ב-96 מיליון שקל והספינות יסופקו לאורך תקופה של 4 שנים.

הדיווח של מספנות ישראל הבוקר מגיע בדיוק חודש אחרי שהחברה הודיעה על התקשרות בהסכם עם צד שלישי לייצור והספקת כלי שיט, ציוד ושירותים שונים עבור מדינה באפריקה ששמה לא פורסם. התמורה עבור המוצרים השונים מסתכמת ב-151 מיליון שקל והיא כוללת מקדמה של 18 מיליון דולר ששולמה ב-2015.
2 צפייה בגלריה
ספינת שלדג סימן 5 חיל הים מספנות ישראל
ספינת שלדג סימן 5 חיל הים מספנות ישראל
ספינת שלדג
(צילום: מספנות ישראל)


בחודש שעבר בית המשפט המחוזי בחיפה אישר למספנות ישראל בקשה לחלוקת דיבידנד של 25 מיליון שקל שלא מקיימת את מבחן הרווח. סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, השופט רון סוקול, אישר את הבקשה של מספנות ישראל בין היתר לאור העובדה שההון העצמי של החברה בסוף 2020 עמד על 726 מיליון שקל וכן לאור זאת שלחברה אין חוב פיננסי כלשהו.
מספנות ישראל, בשליטת שלומי פוגל (20%), סמי קצב (20%), משפחת שמלצר (20%), וחברת גולד (20%) הפכה לחברה ציבורית בספטמבר 2020 כשגייסה 338 מיליון שקל לפי שווי חברה של 1.7 מיליארד שקל (אחרי הכסף).

2 צפייה בגלריה
מימין שלומי פוגל אסי שמלצר סמי קצב מספנות ישראל
מימין שלומי פוגל אסי שמלצר סמי קצב מספנות ישראל
בעלי השליטה במספרנות ישראל, מימין: שלומי פוגל, אסי שמלצר וסמי קצב
(צילום: דניאל צרסקי)