סגור

מועד הדיווח לבורסה על המענקים למנכ"ל וליו"ר: שבת בצהרים

באורח פלא העבירה קנזון הבורסאית דווקא באמצע סוף השבוע דיווח למשקיעים על מענקים בהיקף של 270 אלף שקל למנכ"ל וליו"ר

עדכון: בניגוד למה שפורסם תחילה, חברת פארמוקן לא הוציאה כל דיווח לבורסה במהלך השבת, ואין כל קשר בין החברה לבין הדיווח שהוציאה חברת קנזון על תגמול שכר הבכירים שלה.
האם יצרנית הקנאביס הרפואית הבורסאית קנזון מנסה להצניע תשלומים נכבדים לבכירים? באורח פלא, העבירה החברה דווקא היום (שבת) בצהרים הודעה על תשלום מענקים בהיקף של 270 אלף שקל למנכ"ל וליו"ר החברה.
על פי הודעת קנזון, ביום ראשון הבא תידרש האסיפה הכללית של החברה לאשר את המענקים לבכירים. בנוסף, תידרש האסיפה הכללית לאשר בחירה של שני מועמדים לדירקטורים חיצוניים בחברה.

1 צפייה בגלריה
בניין בורסה תל אביב
בניין בורסה תל אביב
הבורסה לניירות ערך בת"א
(צילום: אוראל כהן)

התגמול ליו"ר החברה שי זהר ולמנכ"ל שלה אבישי פישמן מוסבר על ידה בעסקת מיזוג של קנזון לתוך שלד בורסאי, שאותה רקחו השניים.
למרות ההיקף הצנוע של העסקה העומד על כ-3 מיליון שקל בלבד, מבקש הדירקטוריון לאשר מענק בהיקף 135 אלף שקל לכל אחד מהשניים. אמנם מאז מינוים של שי ואבישי לבכירים בקנזון הם לא קיבלו שכר, אך השנה הם ישתכרו 735 אלף שקל כל אחד. שכר הבסיס של השניים מורכב מ-82% שכר קבוע ו-18% גמול משתנה.
לאחר מכירת הפעילות מבקשת קנזון להקים בישראל קרן השקעות במיזמי נדל"ן. הקרן תתמקד בהתחדשות עירונית באיזורי ביקוש בישראל. שווי השוק של החברה הוא 32 מיליון שקל בלבד.
פארמוקן גלובל שרכשה את הפעילות מקנזון גם היא עברה גלגולים בשוק ההון הישראלי. עד מאי 2017 נקראה מדיקל קומפרישין ועסקה בפיתוח, ייצור ומכירה של פתרונות לשיפור תהליכי זרימת הדם, על ידי מכשיר המפעיל לחץ על הגפיים באמצעות דחיסת אוויר. לאחר כישלון בשוק הפארמה, הפכה החברה לשלד ונותרה ללא פעילות במשך שנתיים. עתה היא מבקשת להיכנס לתחום הקנאביס. שווי השוק של החברה עומד היום על 104 מיליון שקל.