סגור

הכנ"רית והפרקליטה של איריס אלוביץ' מונו לשופטות בביהמ"ש הכלכלי בתל אביב

הוועדה לבחירת שופטים מינתה היום 56 שופטים לערכאות השונות; לבית המשפט הכלכלי בתל אביב מונו גם עו"ד יעקב שרביט, השופטת דנה אמיר והשופט אריאל צימרמן; לכלכלי בחיפה מונה השופט מוחמד עלי

56 שופטים ושופטים חדשים מונו היום בפועל לכלל הערכאות – מחוזי, מחוזי-כלכלי, שלום, משפחה - בידי הוועדה לבחירת שופטים. המינויים הבולטים הם לבתי המשפט הכלכליים בתל אביב וחיפה שהורחבו ויכללו מעתה לא רק עבירות שוק הון אלא גם את המלחמה בפשיעה הכלכלית, כלומר עבירות הלבנת הון, חילוטים וכיו"ב.

לבית המשפט הכלכלי בתל אביב מונו עו"ד סיגל יעקבי לשעבר מנכ"לית משרד המשפטים וכונסת הנכסים הרשמית; עו"ד מיכל רוזן עוזר ממשרד חן-יערי-רוזן עוזר, הסניגורית של איריס אלוביץ' ובעבר גם של נוחי דנקנר. בעברה כתובעת ייצגה רוזן עוזר את המדינה בתיק רשות המיסים (נגד ג'קי מצא ואחרים) והייתה התובעת הראשית נגד ישראל פרי בפרשת הפנסיה הגרמנית.

2 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 22.11.18 סיגל יעקבי עורכת דין כונסת הנכסים הרשמית
מוסף שבועי 22.11.18 סיגל יעקבי עורכת דין כונסת הנכסים הרשמית
סיגל יעקבי
(צילום: אוהד צויגנברג)
מינוי נוסף לבית המשפט הכלכלי הוא של עו"ד יעקב שרביט ממשרד "הרצוג" שהיה מועמד הלשכה לבית המשפט העליון, אך לא הושגה הסכמה סביב מינויו. בנוסף מונו השופטת דנה אמיר והשופט אריאל צימרמן.
המחלקה הכלכלית צפויה בכל מקרה לטלטול נוסף במידה ששני עמודי התווך שלה, חאלד כבוב ורות רונן, ייבחרו לבית המשפט העליון.
למחוזי בתל אביב מונו השופטים מעין בן ארי, גלעד הס ושמואל מלמד.

2 צפייה בגלריה
עו"ד מיכל רוזן עוזר
עו"ד מיכל רוזן עוזר
מיכל רוזן עוזר
(צילום: עמית שעל)

לכלכלי בחיפה מונה השופט מוחמד עלי. למחוזי בחיפה מונו השופטים רבקה איזנברג, איל באומגרט, אריה נאמן ואינאס סלאמה.
למחוזי בנצרת מונו השופטות אוסילה אבו אסעד ועינב גולומב. למחוזי בבאר שבע השופטים איתי ברסלר -גונן, יעקב דנינו, טל לחיאני שהם והסניגורית הפלילית הוותיקה רחל תורן שייצגה בין היתר את חנן גולבלט וכנציגת הפורום הפלילי בלשכה הייתה חברה בוועדת האיתור לבחירת פרקליט המדינה.
יו"ר הוועדה, שר המשפטים גדעון סער: "אחרי למעלה משנה שבה לא מונו שופטים, בחרה היום הוועדה לבחירת שופטים בראשותי 19 שופטים לבתי המשפט המחוזיים ו-31 שופטים לבתי המשפט השלום. נבחרו שופטות ושופטים מצוינים שיחזקו את מערכת המשפט שלנו ואת יכולתה להתמודד עם האתגרים ועם העומס הגדול".