סגור

מנכ"לית חדשה לשירותי בריאות כללית – רות רלבג

רלבג כיהנה קודם כסמנכ"לית הכספים של הקופה. תחליף את פרופ' אהוד דודסון שכיהן שלוש שנים

דירקטוריון שירותי בריאות כללית, בראשותו של יוחנן לוקר, אישר את המלצת ועדת האיתור על בחירתה של סמנכ"לית הכספים בקופה, רות רלבג, למנכ"לית. המינוי ייכנס לתוקף בימים הקרובים. לוקר עמד בראש ועדת האיתור והיו חברים בה השופט בדימוס סלים ג'ובראן ורו"ח רונית זלמן מלאך. רלבג תחילף את פרופ' אהוד דודסון ששימש בתפקיד 3 שנים.
כללית היא אחד הגופים הגדולים ביותר במדינה, ומעניקה שירותים רפואיים ל־4.7 מיליון לקוחות ב-1,500 מרפאות. הקופה היא גם הבעלים של 14 בתי חולים בישראל, ובהם: בילינסון, מאיר, סורוקה, קפלן, שניידר ויוספטל. פרופ' דודסון הוביל את הקופה בתקופת משבר הקורונה, בה היא הפגינה יכולות ביצוע גבוהות.
1 צפייה בגלריה
רות רלב"ג מנכ"לית קופת חולים כללית
רות רלב"ג מנכ"לית קופת חולים כללית
רות רלב"ג מנכ"לית קופת חולים כללית
(צילום: רמי זרנגר)
בין המועמדים האפשריים נימנו מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, משה בר סימן טוב, וכן את מנכ"לי בתי החולים איכילוב ותל השומר, פרופ' רוני גמזו ופרופ' יצחק קרייס. בין המועמדים ה"פנימיים" – היו רלב"ג וסמנכ"ל הקהילה יורם סגל. בחודשים האחרונים שימש רו"ח אלי כהן מ"מ מקום מנכ"ל והוביל את מבצע חיסון השלישי.
רלבג, (תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני במדיניות ציבורית, שניהם מהאוניברסיטה העברית) מכהנת כסמנכ"לית וראש חטיבת הכספים בכללית מזה שנה וחצי. היא שמשה בתפקידים בכירים רבים בתחום הבריאות והפיננסים ביניהם, סמנכ"לית לתכנון תקצוב ותמחור וראש מנהלת בתי החולים במשרד הבריאות וסמנכ"לית לכלכלה רפואית במרכזים הרפואיים איכילוב ושערי צדק. בתחום הפיננסים שימשה כסמנכ"לית וראש אגף בנקאות מסחרית וקמעונאות בבנק הבינלאומי ובתפקידים בכירים נוספים במערכת הבנקאות.
לוקר אמר כי "לרות היכרות עמוקה עם מערכת הבריאות וניסיון עשיר בניהול מערכות גדולות ומורכבות. היא היתה שותפה להתמודדות המוצלחת של הכללית מול מגפת הקורונה. אני סמוך ובטוח כי גם בהמשך היא תוביל את הכללית להישגים מרשימים בכל התחומים".
רלב"ג אמרה ש"48,000 עובדי כללית הוכיחו בשנה וחצי האחרונות יכולות רפואיות ומקצועיות יוצאות מגדר הרגיל. מהיכרותי עמם אנו בטוחה כי נמשיך להוביל את מערכת הבריאות הישראלית להישגים, במיוחד בהתמודדות חסרת פשרות מול הנגיף".